Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Benda: Za rok v Praze snad půjdeme ještě dál

7 2003
Turku - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) V úterý večer remizovali s domácími Finy, ve středu odpoledne už je ve čtvrtfinále čekala Kanada. Přesto se němečtí hokejisté srdnatě porvali o možnost hrát na mistrovství světa o medaile, prohráli až v prodloužení. "Musím říct, že komický systém Němcům uškodil," uznal i trenér vítězného týmu Andy Murray. "V Helsinkách jsme nechali hodně sil, ale tým ukázal charakter. Když cítíte, že je postup na dosah, najdete na dně ještě zbytek," prohlásil útočník Jan Benda, který doufá, že za rok v Praze půjdou Němci ještě dál. Němci trápili Kanadu až do prodloužení

Zájem o hokej v Německu roste a příští rok lze na šampionátu v Praze očekávat nápor fanoušků ze země českých západních sousedů. "Praha je krásné město a věřím, že přiláká spoustu našich příznivců," říká kapitán německého mužstva Jan Benda.

"Už teď se na to těším, doufám, že německý úspěch v Praze posuneme ještě výš. Rok co rok se přibližujeme absoulutní špičce, viděli jsme to v zápasech s Čechy, Slováky, Finy... I teď s Kanadou."

Některé zápasy Německa na mistrovství světa vysílala televize SAT 1, i když většinou šlo sledovat turnaj jen na placeném kanálu Premiere. "Za rok by to mělo být ještě lepší," doufá Benda.

Pro toho bude příští mistrovství i velkou výzvou, stejně jako Kunce, Martinec nebo Martin Reichel bude hrát v zemi svých předků. "Vždyť se s klukama  bavíme česky," prozradil Benda. "Ale ne v kabině, tam nechceme trhat partu."

"Vypadnout s Kanadou není ostuda, a zvlášť ne takovýmhle způsobem," prohlásil
po prvním čtvrtfinále německý trenér Hans Zach.

Jeho protějšek Andy Murray teď může v klidu sledovat druhý zápas v Turku, z něhož vzejde protivník jeho výběru pro semifinále. Jestli to bude Česko nebo Rusko je mu ale jedno. "Teď jsme jen rádi, že tam jsme. Další soupeře si nevybíráme."

Hokejisté ze země javorového listu budou zápas sledovat v hotelu. "Hlavně,
že tam jsme, na přípravu bude ještě dost času," uvedl kapitán Ryan Smith.

Autor:


Najdete na iDNES.cz



mobilní verze