Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jen první gól nestačí. Benátky na favorizovaného rivala ztrácejí

Boleslavští hokejisté a jejich radost po druhé brance do budějovické sítě. | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

24 2014
Na zdi, kousek od dveří vedoucích do kabiny mladoboleslavských hokejistů, před víkendem visely čtyři nálepky s logem Benátek nad Jizerou. Teď už zbyly jen dvě a značí, že hlavní aspirant na postup do nejvyšší soutěže je v polovině cesty do prvoligového semifinále. Mladá Boleslav vyhrála oba víkendové domácí zápasy čtvrtfinále play-off nad Benátkami nad Jizerou: v sobotu 5:2, v neděli 3:1. K postupu chybějí dvě další výhry.

"Ani nevím, kdo ty nálepky vymyslel, ale je to pěkný rituál," usmíval se boleslavský obránce Ctirad Ovčačík.

Boleslavské vedení v sérii 2:0 po domácích zápasech se čekalo, ale úplně stejně se vyplnil i další předpoklad. Že Benátky budou nelehkým protivníkem - pokaždé daly první gól, pokaždé favorita hodně zlobily.

"Je to klasické play-off. Hodně náročné, se spoustou střetů a emocí," hodnotil Ovčačík. "Divákům se to musí hodně líbit." Na okresní dvojderby jich za víkend dohromady přišlo 6 020.

Viděli dva podobné, a přece úplně jiné zápasy. V sobotu rozhodčí udělili dohromady třicet dvouminutových trestů a benátecký trenér Filip Pešán se pak zlobil: "Věděli jsme, že v Boleslavi budeme hrát dlouhé minuty v oslabení. Ale tolik? To jsem netušil."

První minuta, první strkanice, první tresty. A v podobném duchu probíhal celý sobotní zápas. Boleslav dala čtyři z pěti gólů v přesilovkách, čímž rozhodla. "Ve druhém zápase jsme museli hrát chytřeji, protože po jakémkoliv našem zákroku boleslavští hráči padali," tvrdil Pešán.

Pohled z druhé strany? "Chtějí, abychom se nesoustředili na hokej. Pořád do nás píchají, hákují a podobně, ale my jsme na to připravení," řekl Ovčačík.

Naopak v neděli sudí rozdělili jen osm menších trestů a konečný počet minut narostl až kvůli trestu ve hře, který inkasoval boleslavský Lenc v závěru zápasu.

"Od rozhodčích to bylo dobře řízené utkání. Nechali hráče, aby hráli," chválil Pešán. Jeho tým přesto znovu nezužitkoval, že vstřelil první gól. "Nevidím v tom souvislost. Naplnila se role favorita, ale pro nás se nic nemění. Můžeme jenom překvapit."

Do Benátek se série přesune ve středu a ve čtvrtek. "Chceme dvě výhry a postup. Nemáme na co čekat," prohlásil Ovčačík.

Zeď s nálepkami čeká na dočištění...Najdete na iDNES.czmobilní verze