Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Berard plánuje návrat na led

25 2001
Toronto - Hokejový obránce Bryan Berard, který přišel 11. března loňského roku při souboji o puk se Slovákem Mariánem Hossou o oko, plánuje návrat na led. Teprve čtyřiadvacetiletý bek by měl podle zámořského tisku obléknout v nadcházející sezóně dres celku New York Rangers, i když ještě v neděli se v souvislosti s ním mluvilo i o Phoenixu, Carolině, St. Louis a Torontu. Oficiální oznámení, že se Berard vrací na led, by mělo být zveřejněno začátkem příštího týdne.

Každopádně až poté, co hráč uzavře jednání s pojišťovnou, která mu na základě skutečnosti, že jde o zranění, jež ukončilo jeho kariéru, musela vyplatit 6,5 milionu dolarů.

Berard se už smířil s tím, že s hokejem skončí, ale v uplynulých dvou měsících mu svitla naděje. Lékař mu totiž nabídl speciální kontaktní čočku, která by mu umožnila splnit nároky předepsané vedením NHL.

Pokud se mu nepodaří projít lékařskými testy, pak je tu ještě možnost dát věc k soudu, jako to před časem udělal handicapovaný golfista Casey Martin, který si vymohl, že může hrát na vozíčku.

Hlavní roli při zvažování, zda se vrátit, prý však hrál fakt, že se Berard s tragickou událostí rychle vyrovnal a dospěl k názoru, že hrát se dá i tak. Začal znovu původně proto, že se chtěl udržet v kondici, ale při tréninku zjistil, že neztratil
nic ze svého umu.

V létě dostal Berard pozvání zúčastnit se přípravného kempu olympijského výběru USA a na všechny udělal dojem. Podle spoluhráčů hrál tak dobře, že rychle zapomněli na jeho handicap. Jedinou překážkou na cestě zpět na led je pro něj smlouva s pojišťovnou, která po něm v tom případě bude žádat vrácení částky vyplacené jako odškodné za incident, který měl ukončit jeho kariéru.

V minulosti hrálo několik hokejistů s podobným postižením v nižších soutěžích. Bývalý hráč NHL Willie O'Ree po skončení aktivní kariéry přiznal, že když začínal, byl na jedno oko téměř slepý.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze