Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Beroun má jasný cíl: vyhnout se baráži

19 2003
Beroun - Pokaženou sezonu budou musejí zachraňovat berounští Medvědi v první hokejové lize. Dvoukolově se utkají s mužstvy Brna, Hradce Králové a Kadaně, aby z těchto čtyř celků poslední dva hrály baráž o udržení s postupujícími z druhé ligy. Skupina začíná dnes, Beroun hostí posílený Hradec Králové. Středočeši mají výhodu v tom, že se všem čtyřem klubům započítávají body ze základní části a Medvědi mají tím pádem šestibodový náskok na předposlední Hradcem Králové.

Právě výsledek dnešního duelu s tímto soupeřem hodně napoví, jakým směrem se další záchranářské práce budou ubírat.

„Náskok šesti bodů není až tak velký, abychom mohli být v klidu. Na všechny zápasy bude nutné se maximálně koncentrovat a dobře se zejména psychicky připravit,“ ví dobře kapitán Berouna Antonín Halinský, který nad dosud nejhorší sezonou Berouna v jeho desetiletém účinkování ve druhé nejvyšší soutěži jen kroutí hlavou.

„Nemá cenu se pořád vymlouvat na srpnovou povodeň, i když tam to asi všechno začalo. Nehráli jsme letos až na výjimky dobře, špatná sezona přijde jednou na každé mužstvo a my se s tím musíme vyrovnat, ať chceme nebo ne. Zachránit ligu pro Beroun musíme teď sami. Jsme v tom namočení a pomoci si musíme pouze jenom my,“ říká berounský útočník.

Beroun ztratil v mnoha zápasech body v samotných závěrech a kdyby jich měl o pár víc, mohl proplout soutěží bez záchranářských starostí.

„Někdy to byla smůla, jindy nás třeba poškodil rozhodčí, ale kdybychom stříleli víc gólů, tak se nebudeme ohlížet nalevo ani napravo a zápas v klidu vyhrajeme. Na vině jsme všichni, jak útočníci, tak obránci. Neproměňovali jsme obrovské množství vyložených šancí a vzadu pak dělali chyby,“ tvrdí Halinský, který věří, že tým do baráže nepůjde.

„Kdybych si to připouštěl, pak nemá cenu, abych vůbec hrál hokej.“ Jedna z největších opor mužstva, brankář Petr Jež vidí situaci také optimisticky. „Máme kádr na prostředek tabulky, baráž si vůbec nesmíme připouštět. Podle mě rozhodne středeční zápas doma s Hradcem Králové,“ domnívá se opora týmu.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze