Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Beroun už myslí na další sezonu

19 2004
Beroun - Po nejúspěšnější sezóně v historii klubu, která vyvrcholila pětizápasovou finálovou zápletkou s Duklou Jihlava, se hokejisté Berouna už téměř měsíc připravují na nový prvoligový ročník. Ten se bude hrát v pozměněné formě. Mužstva absolvují maraton 52 zápasů, mezi nimiž bude kromě tradičních hracích dnů středy a soboty i dvanáct vložených utkání v pondělí.

Hlavní trenér Medvědů Otakar Vejvoda má k sobě nového asistenta. Po Leo Gudasovi, který odchází ke Slavomíru Lenerovi do pražské Sparty, se v Berouně objevil pětatřicetiletý Petr Novák. Ten dosud působil u mládežnických celků Slavie Praha a je bratrem obránce Jana Nováka.

"Byli jsme zaneprázdněni povinnostmi na světovém šampionátu v Praze a Ostravě," říká trenér Vejvoda.

První dva týdny letní přípravy si proto hráči vedli sami. Ve sportovním areálu ve Zdicích přišly na řadu především fotbalové a tenisové zápasy a bitvy v populárním florbalu.

Po čtrnácti dnech už dvojice trenérů započala normální tréninkový cyklus. V berounském týmu došlo k řadě změn. Konečná podoba kádru bude známa až během přípravy na ledě, která by měla odstartovat po třítýdenní dovolené 26. července.

Několik berounských hokejistů zkouší štěstí v extraligových klubech. V Karlových Varech trénuje Petr Šinágl, ve Vsetíně Ladislav Gengel. Do svých mateřských mužstev odešli hráči, kteří byli loni v Berouně na hostování.

Z nových tváří se u Berounky objevil obránce Černý a trojice slávistů Červenka, Kvapil, Kukla. Základní osa týmu Eiselt, Slížek, Horčička, Novotný, Vaněček zůstala.

Dobrou podívanou slibují přípravné zápasy v srpnu a začátkem září. Medvědy vyzkouší Pardubice, Litvínov, Jágr team, Kladno nebo Slavia.

Berounské mužstvo si letní suchou přípravu zpestří i fotbalovými zápasy se Zdicemi, Cerhovicemi a turnajem v Kněževsi.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze