Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Bertuzzi se cítí vinen za faul při hokeji

Todd Bertuzzi a Steve Moore - PACHATEL A OBĚŤ Todd Bertuzzi (vlevo)přiznal svou vinu po zákroku na Steva Moora, který v březnu utrpěl otřes mozku a zlomeninu dvou obratlů. | foto: Reuters

22 2004
Vancouver - Útočník Vancouveru Todd Bertuzzi zkrátil soudní líčení, ve kterém byl obviněn za ublížení na zdraví útočníka Steva Moorea z Colorada. Tomu způsobil v březnu otřes mozku a zlomeninu dvou obratlů. Bertuzzi před soudem uznal svou vinu. Soudce vynese rozsudek příští měsíc, trest bude však podmínečný.


Incident se 8.března při utkání obou týmů.

Bertuzzi chvíli bruslil za Moorem po ledové ploše, v jednu chvíli si ho přitáhl za dres. Pak udeřil Moorea zezadu pěstí do obličeje. Moore upadl tváří na led a byl ještě přitlačen Bertuzzim, který na něj spadl.   

Jeden z nejlepších útočníků současnosti svou vinu před soudem přiznal, i když původně se zamýšlel obvinění za útok s následkem ublížení na zdraví bránit. Soudce Herb Weitzel prohlásil, že Bertuzzi nebude potrestán odnětím svobody, ale dostane podmínečný trest. O jeho podrobnostech se má rozhodnout v lednu.

Devět měsíců po zákroku se útočník Steve Moore stále nevrátil k hokeji a nárazově pociťuje následky otřesu mozku. Bertuzzi byl potrestán NHL zákazem startu na dobu neurčitou, který stále platí. Hráč, který v sezoně 2002-03 nastřílel 46 brankek, Vancouveru citelně chyběl v playoff, kde tým ze západního pobřeží Kanady vypadl již v prvním kole s pozdějším finalistou Calgary Flames.

Při posledním podobném incidentu byl obránce Bostonu Marty McSorley potrestán zákazem startu po dobu jednoho roku za úder hokejkou do hlavy Donalda Brasheara z Vancouveru. McSorley také dostal podmínečný trest v době trvání osmnácti měsíců.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze