Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Trest za tvrdý zákrok na Jágra: obránce Bortuzzo má stop na dva zápasy

Obránce Robert Bortuzzo z Pittsburghu | foto: Profimedia.cz

4 2014
Vedení NHL dodatečně potrestalo hrubý zákrok na Jaromíra Jágra. Obránce Pittsburghu Robert Bortuzzo, který českého útočníka ve službách New Jersey sestřelil, si bez nároku na plat nezahraje nejbližší dva zápasy svého týmu. Jágr by podle všeho neměl mít vážnější následky.

Bortuzzo si počíhal na dvaačtyřicetiletou českou hvězdu s evidentním úmyslem ji zasáhnout. A to i přesto, že Jágr za brankou Penguins už několik okamžiků předtím odehrál kotouč. Bortuzza však spatřil až na poslední chvíli a neměl moc šancí se bránit. Pro Jágra tak zápas na konci druhé třetiny skončil, Bortuzzo, jehož atak vyvolal hodně emocí a řadu protichůdných názorů, nebyl v daném okamžiku sudími nijak potrestán.

Zákrokem se ale zabývalo dodatečně vedení soutěže a vyměřilo trest, který odůvodnilo kromě jiného tím, že samotný atak přišel pozdě a byl „násilný s patrným kontaktem s Jágrovou hlavou“, přičemž Jágr „neměl důvod náraz čekat a nemohl se bránit“. Z tohoto důvodu byl zákrok označený jako nedovolený. V Bortuzzův prospěch hovořilo to, že nebyl trestán opakovaně a také Jágrův zdravotní stav.

Ve zdůvodnění trestu Patrick Burke, zástupce oddělení pro bezpečí hráčů, uvedl, že se neočekává, že by Jágr musel vynechat zápasy. Generální manažer Devils Lou Lamoriello však během středy nechtěl předbíhat událostem. „Není o čem referovat. Až do večera nebudeme vědět nic,“ řekl Lamoriello deníku The Record.

Bortuzzo vynechá zápasy Tučňáků proti Vancouveru a Ottawě. Kvůli pozastavenému platu přijde o téměř šest a půl tisíce dolarů, jež podle pravidel kolektivní smlouvy půjdou na asistenční hráčský fond.

Podívejte se na faul na Jágra:

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze