Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Bettman nechce snižovat počet klubů v NHL

3 2003
Sunrise - Pokračující ekonomické problémy některých klubů zámořské NHL neznamenají podle komisionáře Gary Bettmana nutnost zamyslet se nad redukcí počtu účastníků. "To není řešení," míní Bettman. Krtici však poukazují na to, že se v uplynulých letech počet klubů postupně zvýšil z jednadvaceti na rovných třicet a trh se nasytil. Momentálně mají vážné potíže Buffalo a Ottawa.

"O snížení počtu klubů v NHL se nechci bavit," uvedl Bettman před zápasem All Star. "Věřím, že každý podnik v naší branži může být konkurenceschopný. Ekonomická situace se neustále mění. Jednou jsi nahoře a jednou zase dole, ale podle mě má za ideálních okolností každý klub šanci být úspěšný," prohlásil komisionář NHL.

Agentura AP nicméně připomněla, že v uplynulých osmi letech vyhlásily formální bankrot hned čtyři kluby. Zklamáním je hlavně neúspěch nově založených celků v místech, které se z ekonomického hlediska zdály mít velký potenciál. Jenže zájem fanoušků opadá na Floridě, v Tampě, ve Phoenixu, v Nashvillu i v Atlantě.

Bettman není příznivcem stěhování klubů do jiných měst. To postihuje především týmy z Kanady, které už léta marně žádají, aby jim vláda poskytla podobné daňové výhody, jaké mají kluby v USA. Zatím posledním případem je Ottawa, kterou se ale Bettman rozhodl udržet v Kanadě. "Věřím, že je tam dost bohatý trh a že se nám tam tým povede udržet," nechal se slyšet komisionář zámořské ligy.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze