Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Bezvládný muž prý není trenérem brankářů

20 2004
Uherské Hradiště - V Uherském Hradišti se snaží změnit přísné rozhodnutí olomoucké kanceláře hokejového svazu, která po zhlédnutí videozáznamu pořízeného konkurenčním klubem z Uherského Brodu rozhodla o přísných trestech pro oba dorostenecké celky a jejich trenéry. V Hradišti se hrálo 7. února o postup do baráže o první ligu.

Domácí tým vyhrál 6:2, závěr utkání ale proložily rvačky. Jedna z nich se strhla také mezi civilisty, v bezvědomí zůstal ležet u hrazení Miroslav Mikulenka, trenér brodských gólmanů.


Utkání bylo pro oba kluby kontumováno výsledkem 0:5. Hradiště má na deset utkání zavřený stadion, za pořadatelskou službu musí platit pět tisíc korun a trenér Miroslav Stavjaňa, stejně jako jeho brodský protějšek Libor Sedláček, mají pozastavenu činnost do konce roku. Do baráže jde třetí Kroměříž.

O zápase čtěte více ZDE

„Nebyli jsme potrestáni v souladu se soutěžními řády. Verdikt olomoucké centrály prostě není v souladu s regulemi. Proto ji budeme žalovat,“ prohlásil trenér Miroslav Stavjaňa, který je zároveň manažerem Uherského Hradiště.

„Video může být účelově sestříhané. Navíc víme, že pan Mikulenka není trenérem brankářů,“ tvrdí Robert Čech, přímý účastník incidentu.

„Je natočeno i jiné video. To dokládá, jak brutálně hráli a provokovali hráči Brodu.“ „Pokud jde o pana Mikulenku, ten je smluvním a řádně zaregistrovaným asistentem kouče brankářů,“ prohlásil včera opakovaně brodský trenér Libor Sedláček.

„A naše video upravené nebylo. Jde o souvislý, nepřerušený obraz.“ Trenér Mikulenka se ovšem choval na utkání podivně. „Několikrát běžel z hlediště na střídačku a pak zase zpět. Mezitím silně nadával a provokoval. Nechci spekulovat, jestli byl opilý,“ řekl domácí trenér Miroslav Stavjaňa.

Řevnivost mezi sousedními kluby je od středečního zveřejnění případu - MF DNES zahájila kauzu titulkem "Kouč ztratil vědomí, sudí nařídil pokračovat" na hranici únosnosti.Najdete na iDNES.czmobilní verze