Biegl vůdcem. Jak jinak

7 2003
Praha, Vsetín - Dva nevšední zásahy předčasně ukončily čtvrteční brankářský duel reprezentanta Slavie Romana Málka s tahounem Vsetína Radovanem Bieglem. Třebaže Málek vede v přímých čtvrtfinálových soubojích stejně jako Slavia v celé sérii - 2:0, a dvaatřicetiletý strážce vsetínské klece pustil pět střel, s potupou neodjížděl. "Nebýt Biegla, mohlo to být s námi ještě horší," vyzvedl tradiční oporu útočník Martin Streit. Vsetín prohrál 5:1. Více o zápasu Slavia - Vsetín x Kompletní přehled 2. čtvrtfinálového dne

Málek získal včera rozhodující náskok nad protivníkem „bez boje“. Už v polovině 21. minuty měl pětadvacetiletý suverén základní části, v níž vychytal jedenáct nul, navrch. Biegla v té chvíli překvapila střela spoluhráče Frola, který se rozhodl odpálit odraženou střelu od  Krátošky na zadní hrazení. Trefil přesně mezi levý Bieglův chránič a tyčku. Pražská Slavia vedla v té  chvíli už 3:0.

Avšak na gól, který padl o šest minut dřív, v čase 15:31, na ten Biegl jen tak nezapomene. Prudkou střelu obránce Marka Posmyka zvedl Biegl lapačkou vysoko do výšky, ale dopad byl krutý,  přímo za čáru - 2:0. Teč byla připsána Antošovi.

Vsetínští neměli v úvodu přesnou mušku. Málek si  čtvrtfinálovou neprůstřelnost hlídal v poklidu. Radost mu nakonec překazil po 84 minutách a jedné  vteřině Martin Ambruz. Za brankou vybojoval souboj s Novákem, vybruslil si oblouk k levé tyčce a  bekhendem nedal Málkovi šanci - 3:1. Ambruz nasměroval jediný vsetínský zásah do trojúhelníku levá a  horní tyčka, Málkovo pravé rameno.

Stejně jako ve čtvrtečním utkání nastartovaly Slavii k úspěchu individuální chyby. V zahajovacím čtvrtfinále stál za prvním uklidňujícím gólem Pražanů Luža. Ve čtvrtek Slavia nezadržitelně  rozjela po Frolově vlastním gólu. "Pokud jde o Lužu, určitě to byl jeden z důležitých momentů, ale že by  rovnou rozhodl utkání, to v žádném případě," řekl Radovan Biegl.

Proč Vsetín ztratil v Praze obě utkání? "Mladý tým musí přijít na to, že v play-off je všechno rychlejší, je tady více kontaktů, dohrávání osobních soubojů, sem tam i nějaká ta slovní přestřelka. Máme teoretickou šanci jen tehdy, když Slavia poleví," tvrdí Radovan Biegl.