Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Napadený rozhodčí: Děkuju hráčům Košic. Bez nich bych dostal do držky

Momentka z utkání Košice - Brest. | foto: EC

16 2017
Spíš šok než fyzické šrámy si odnesl rozhodčí Jakub Čmolík, kterého na turnaji hráčů do 16 let Easter Cup v Mostě napadli hokejisté běloruského Brestu. Po nepříjemném incidentu poslal na facebookovém účtu turnaje dík mladíkům z Košic, kteří se ho zastali a pomohli mu situaci uklidnit.

A jak napadený rozhodčí celou situaci viděl? „Kluci z Brestu se chovali hrozně, hned jak přijeli na zimák, a to na ledě i mimo něj. Po utkání mi jejich kapitán podal ruku, začal jsem odjíždět pryč, jenže jejich hráči se začali sjíždět víc a víc ke mně. Ti z Košic mě obklíčili, že mě budou bránit. Jeden z Brestu mi skočil na hlavu, pak druhý, třetí a byl jsem ve středu šarvátky,“ popisoval krušný začátek bitky.

Agresivita běloruských mladíků však jen tak nevychladla. „Zázračně jsem se dostal ven a nevěděl, co se děje. Jeden se rozjel proti, říkal jsem, jestli je chlap, ať sundá helmu. Ale přidali se další dva, tak jsem se rozjel k mantinelu, jeden po mně skočil a povalil mě, vzchopil jsem se, přetáhl jsem mu dres, pak nás rozdělili a skončila bitka,“ uvedl duchapřítomný rozhodčí.

Čmolík pak poděkoval týmu, který ukázal charakter. „Hráči Košic mě bránili, za to jim děkuju, jinak bych dostal asi pořádně do držky,“ poznamenal na závěr.

Jak rozhodčí ustál napadení od hráčů Brestu? Podívejte se na video:

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze