Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Tolik ran do hlavy, a rozhodčí nic. Hokejová KHL viděla ošklivou bitku

Tomáš Vincour sleduje soupeře Joshe Grattona zraněného při bitce s Alexandrem Svitovem. | foto: Repo Youtubett tttiDNES.cz

15 2013
Kam se na hrabe box, v hokejové KHL byl k vidění drsný souboj pěstí, který svou brutalitou přípomínal ultimátní zápas.

Bum, prásk. Jeden z hráčů padá na zem, ale ošklivý boj tím nekončí. Alexander Svitov z Kazaně svého soka, který nechce vypadat jako slaboch a ještě vstává, vůbec nešetří. Následuje další příval drtivých úderů do hlavy.

Nemůže to dopadnout jinak, kanadský útočník Josh Gratton končí na zemi. Téměř bezvládný a úplně mimo. "Cítil jsem se slabě, šly na mě mdloby," přiznal poté, co mu z ledu museli pomáhat spoluhráči, protože viditelně vrávoral.

Ačkoli je to pořízek a zkušený rváč, který do Kontinentální ligy přišel coby posila Viťazu Čechov, na 110kilového Rusa neměl nárok. I Svitov, který si rád nechává říkat Tvrďas, je vyhlášený bitkař, který si s potěšením zjednává respekt u protihráčů.

Tentokrát to bylo ale moc, i z opakovaných záběrů je zřejmé, že tahle rvačka překračovala meze běžné hokejové bitky. Gratton dostal pár dobře mířených ran a od té chvíle vůbec nestíhal. A pak přišla sprška dalších úderů do hlavy, ze které se mu řinula krev.

Tady už šlo o zdraví a bylo s podivem, že příhlížející dvojice rozhodčích brutální nakládačku nezastavili.

Svitovovův boxerský výkon sledovall i český útočník Kazaně Tomáš Vincour. A po něm uznale klepal hokejkou o led.

Autor:
Najdete na iDNES.czmobilní verze