Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Blažka Nagano vůbec neláká

4 2003
Pardubice - Na reprezentační premiéru čekal Tomáš Blažek hodně dlouho. Až teprve během své desáté extraligové sezony se jméno pardubického útočníka objevilo v nominaci národního týmu. A hned dvakrát po sobě. Po moskevském Baltika Cupu si zahraje i na Švédských hrách, které dnes začínají. „Nominací na Baltiku jsem byl překvapen a pozvánkou do Švédska dvojnásob. Vždyť v Moskvě chyběla spousta hráčů,“ říká Blažek, který v Moskvě odehrál tři zápasy a vstřelil svůj premiérový reprezentační gól.

„Byl jsem hodně spokojen. Těšilo mě, že jsem si zahrál, a především že jsem si zahrál hodně.“ Spokojen musel být i trenér Lener a pardubického centra pozval do Skandinávie.

„Jsem rád, že si opět zahraju na mezinárodním poli. Hraje se tam čistší hokej,“ říká Blažek. Na Švédských hrách však bude muset možná oželet svůj oblíbený post. V nominaci se objevilo hned osm centrů.

„Je mi naprosto jedno, kde nastoupím. Klidně budu hrát křídlo.“ Ledově chladným ho nechává i fakt, že na severu Evropy se bude hrát o nominaci na světový šampionát. Švédské hry jsou posledním turnajem před mistrovstvím. „Nad tím vůbec nepřemýšlím,“ tvrdí pardubický útočník.

„Stejně tam pojede půlka mužstva z NHL. Vím, jaké jsou moje možnosti. Ne že bych si nevěřil, ale nepatřím mezi dva nejlepší centry v extralize. Proto si nedělám přehnané iluze.“ Zatímco on spolu s Adamem Svobodou a Michalem Sýkorou se bude chystat na dnešní utkání s Finskem, pardubičtí spoluhráči vyráží směr Japonsko.

„V kabině si kluci ze mě dělali srandu, že se do Japonska nepodívám,“ usmívá se Blažek. „Kdybych byl patnáct let v národním týmu, tak by mě to třeba mrzelo. Jenže já jsem se dostal do reprezentace teprve podruhé. Proto se do Švédska vyloženě těším a jsem moc rád, že jsem se do národního mužstva dostal. V danou chvíli mě Nagano vůbec nelákalo.“

 

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze