Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Blíží se tvůj čas, říkali kamarádi

11 2003
Pardubice - Mikeši, nastává tvůj čas. Podobné zprávy občas Michal Mikeska objevil na svém mobilním telefonu. „Kamarádi mi připomínali, že se blíží Baltika Cup,“ usmál se pardubický útočník. Vloni se stal největší hvězdou moskevského turnaje. Bylo to však také naposledy, kdy oblékl reprezentační dres. Pak už se na něj řítily jen pohromy.

Naražený stehenní sval ho připravil o Švédské hry, zlomená kůstka v nártu ho zase obrala o světový šampionát. „Doufal jsem, že si zahraju aspoň v září na turnaji v Pardubicích,“ podotkl Mikeska. „Měl jsem ale své věci a dopadlo to jinak,“ trpce se usmál vyhlášený smolař.

Na domácí led však nevyjel, stop mu vystavily problémy s játry. Kvůli nim chyběl nejen při Poháru České pojišťovny, ale i v úvodu extraligy.

Ale při nadcházejícím Baltika Cupu už scházet nejspíše nebude. „Už jsem odevzdal fotku a číslo pas, takže bych měl mít ruské vízum zařízené,“ hlásil Mikeska.

Vzpomínky na loňský vydařený turnaj si občas během smutných chvilek oživil. „Párkrát jsem oprášil ceny, které jsem tam dostal,“ usmál se.

„Jsou to příjemné zážitky, ale žít se z nich nedá.“ Chce si raději vzpomínky oživit přímo na ledě. V extralize dokazuje, že po zdravotních problémech se už dostává do staré formy.

„Snad už jsem se vším prokousal,“ doufá. „Teď mě ale čeká rychlejší hokej. Bude to srovnání, jak na tom jsem.“ Nejen proto se do Moskvy těší.

V CSKA hraje jeho nedávný pardubický spoluhráč a velký kamarád Andrej Novotný. „Už mi volal, zda přiletím,“ poznamenal Mikeska. „Doufám, že se potkáme.“ Michal Mikeska

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze