Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Blýskli se tím, co dělával Gretzky

17 2001
Rosice - Proslulá česká bystrost našla uplatnění i v první lize hokeje. Dvěma hráčům se v sobotu v Rosicích, kde hrál Chomutov (4:6), podařilo vstřelit gól zpoza branky odrazem puku o brankáře. Ve druhé třetině krátce po sobě využili gólmana jako mantinelu v kulečníku Martin Jor z Chomutova a krátce po něm domácí Dušan Bařica. "Když byl brankář pro tuhle akci co nejvýhodněji postavený, proč bych toho nevyužil? Čekal přihrávku a povyjel," popisoval Bařica.
"V zápase jsem to zkoušel ještě jednou, ale neúspěšně," přiznal. Tak to dělával Wayne Gretzky ve svých nejslavnějších okamžicích. Za brankou si zřídil jakousi "kancelář" a z ní řídil hru před sebou. Dokázal skórovat i padáčkem přes břevno, kotouč se skutálel po zádech gólmana.

Podobně nachytal rosického brankáře Hrachovinu i Jor. Sjížděl z křídla, když viděl, že obránce už mu zatarasil cestu pro přihrávku. Z brankové čáry poslal puk směrem na Hrachovinu.

"Když nešlo přihrávat, jediné, co mi zůstalo, bylo zkusit nastřelit gólmana, nebyla to náhoda," hlásil se i chomutovský útočník k úmyslu. "I když štěstí jsem trochu měl," culil se.
Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze