Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Boj o Nedvěda: Gut shání Fasela

11 2003
Praha - Vítězství v úřednickém boji o povolení pro Petra Nedvěda se český hokej domáhá i na Dálném východě. Kvůli startu středního útočníka New York Rangers na mistrovství světa shání předseda svazu Karel Gut předsedu mezinárodní federace Reného Fasela, který je na cestách v Asii. "Je někde v Koreji, zatím jsem se mu nedovolal," řekl Gut. V Soulu v současnosti probíhá MS II. divize a šéf světového hokeje jej sleduje na vlastní oči. "Měl by se vrátit v neděli. Udělám všechno, co budu moct."

Nedvěd v roce 1994 nastoupil na olympiádě v Lillehammeru za Kanadu a podle současných pravidel nesmí hrát za Česko. Česko protestuje, že v době svého startu za Kanadu nemohl Nedvěd vědět, že se do budoucna zbavuje možnosti reprezentovat svou rodnou vlast.

Přesto byla první česká žádost generálním sekretářem Edvinssonem na IIHF zamítnuta. Český svaz i sám Nedvěd napsali do švýcarského sídla federace další dopisy. Odvolání by měla posoudit rada IIHF. "Hlavně, ať se nesejdou až den před šampionátem," přeje si Gut. "To by mužstvu rozhodně neprospělo."

Viceprezident IIHF Miroslav Šubrt takové nebezpečí nepřipouští: "Takové případy se řeší písemně. Ale s Nedvědem to může dopadnout tak i tak.“ Hokejista zatím zůstává v zámoří a čeká, jak jeho kauza dopadne. Je připraven okamžitě vyrazit do Česka za týmem.   

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze