Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Boj o prvoligové dno se přiostřuje

16 2001
B r n o - Bude to ještě pěkný boj, slibují si hokejové celky Komety, Ytongu a Ústí nad Labem. Jen jediný z tohoto tria si definitivně zajistí prvoligovou účast i pro příští sezonu. Zbylá dvojice o ni svede tuhou bitvu s třemi nejlepšími týmy třetí nejvyšší soutěže. Válka však zatím nemá vítěze ani poražené, ačkoliv soutěž už je téměř na konci, zbývají tři kola. Kometa i Ústí mají na svém kontě 34 bodů, Ytong jen o bod méně.

Navíc v posledních třech kolech na sebe ještě všichni navzájem narazí. "Bude to ještě pěkná mela, kluci se o to určitě poperou. Výkon jde v posledních zápasech na horu," podotkl trenér Ytongu Vlastimil Kočí, který nedávno přebral křeslo po Petru Rutarovi a byl ochoten pomalu hovořit o přípravě na baráž.

Mužstvo ale třikrát v řadě neprohrálo a otevřela se před ním nová šance. Život si naopak komplikuje Kometa. "Čekají nás těžké zápasy. Škoda, že jsem nezvládli poslední zápas v Ústí, už jsme na tom mohli být zase o něco lépe," řekl její kouč Jindřich Setíkovský. Olej do ohně přilívá ještě série vzájemných zápasů, které celky absolvují. Nejvíc svůj osud v dlaních dřímá Ytong, ten se střetne s Ústím i s Kometou.

"To budou velice těžké zápasy, hráči si však věří a záleží na nich, jak se s šancí poperou," prohlásil trenér Kočí. "I když se nám přímo zachránit nepodaří, nic se dít nebude, hlavně abychom to zvládli v baráži."

I v Kometě vědí, že zřejmě rozhodne středeční derby s Ytongem. "Je to pro nás klíčový zápas," míní Setíkovský. Kometa narozdíl od svých největších pronásledovatelů má jistou výhodu. Poslední tři zbývající střetnutí sehraje v domácím prostředí.

"To je samozřejmě výhoda jen relativní, i když doma je povinnost vyhrávat. Využít bychom toho ale měli," připustil trenér Setíkovský. Navíc Kometě do karet nahrává i los. Opava i Šumperk již prakticky nemají o co hrát, jejich motivace klesá.

"To je sice pravda, ale Opava se bude chtít pomstít za to, že nepostoupila kvůli nám do play off," vzpomenul na poslední kolo nadstavbové části Setíkovský. Tehdy po remíze 2:2 zůstala Opava za branami vyřazovacích bojů.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze