Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Bojím se podívat do novin, říká Jágr

17 2003
Kladno - Ve Spojených státech o něm píší jako o rakovině kabiny a tvrdí, že nestojí za karton piv. Hokejista Jaromír Jágr je ale klidu, už začal s tréninkem na novou sezonu a tvrdí, že dostal znovu chuť do boje stát se opět číslem jedna světového hokeje. Četl jste tvrdou kritiku, která se nedávno objevila v novinách Pittsbur Post-Gazette? "Tyhle věci momentálně vůbec neřeším. Jsou lidé, jejichž prací je kritizovat. Ten kluk z Pittsburgh Post-Gazette psal stejné typy článků, už když jsem byl hvězdou Pittsburghu."

"Píše je pořád, jen teď si je na internetu rychle najde kterýkoliv český novinář. Už se bojím podívat do novin. Není den, abych tam nebyl."

A to vám tak vadí?
Je to dost hrozné. Byl bych nejradši v klidu, aby nikdo nevěděl, kde jsem. Jenže lidi mají asi zájem o mně číst, a tak o mně novináři píšou. Musím se s tím smířit.

Opravdu se vás nedotýká, když o vás někdo píše jako o rakovině?
Ty kritiky mi pomohly. Mám chuť dokázat lidem, že jsem ještě neskončil. Taky mi pomůže, že už se na mě lidé nedívají jako na nejlepšího hráče. Začnou mě brát jako průměrného hokejistu. A já budu moct vylétnout nahoru.

Jak to chcete dokázat?
Snažím se trénovat. Po třicítce je těžké v létě začínat po dvou měsících odpočinku. Všechno je daleko těžší než ve dvaadvaceti. Tělo bolí daleko víc. Ale cítím, že jsem dostal do hokeje zase chuť. Už jsem jednou byl na vrcholu a vím, jak se tam znovu dostat. Člověku se někdy nechce trénovat. Ale vím, že jak vynechám jednou, už se to se mnou táhne.

Zatím se ale spekuluje o tom, že vás klub Washington vymění jinam. Sledujete situaci?
Jsou věci, s kterými se vedení svěřovat nebude. Hlavně ne mně. Člověk neví, co se může stát. Vše je tajné. Myslím, že jestli se něco stane, tak na draftu.

Co říkáte na to, že se Pittsburgh hodlá zbavit Martina Straky? Nechtěl byste si s ním zase zahrát?
S tím prckem, jo? Bylo by to fajn. Stračena je vynikající hokejista. Slyšel jsem, že to teď na mistrovství divákům doma znova dokázal. Ale můžeme zapomenout, že by to bylo takové jako v Pittsburghu, kde jsme se třeba při narozeninách Jirky Šlégra sešli a bavili se celý večer.

Líbí se vám, že se lidé v Česku v referendu rozhodli vstoupit do Evropské unie?
Těžko můžu říct, co si o tom myslím, když tu devět měsíců nejsem. Proto jsem nebyl ani volit. Můj hlas by stejně nic nezměnil.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze