Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Bolavé tříslo už začalo zlobit i Jágra

13 2004
New York - Noční můra mnoha hokejistů už opět trápí i Jaromíra Jágra. Kvůli bolavému tříslu tento týden předčasně ukončil hokejovou sezonu v Detroitu brankář Dominik Hašek, teď začala potíž ve stejných místech zlobit i další české eso v NHL. Problémy prý má už delší dobu, až poslední utkání ale nedohrál.

Tři roky měl klid, bolavé tříslo definitivně vyléčil. Teď má Jaromír Jágr potíže znovu.

"Naštěstí to ale není v té oblasti, která mě zlobila dřív," řekl do telefonu svému konzultantovi Mariánu Jelínkovi.

Podle něj měl Jágr potíže s tříslem už od chvíle, kdy přišel do Rangers. "Tyhle problémy jsou ale jiné než jeho někdejší chronické potíže. Jedná se o přitahovač v oblasti břicha," uvedl Jelínek pro iDNES.

Už před týdnem uvažoval útočník New York Rangers o tom, že kvůli potížím s třísly vynechá Utkání hvězd. Nakonec ale do Minnesoty odletěl, absolvoval zápas i dovednostní soutěže a posléze odehrál i vítězný středeční duel s New Jersey.

O den později proti Philadelphii stačil nahrát na gól, šest minut před koncem ale kvůli bolesti odstoupil. Na poslední minutu za stavu 1:2 ho kouč Sather poslal na led, aby měl tým větší šanci vyrovnat. "V té chvíli to už ale nešlo vůbec," řekl pak Jelínkovi.

Jágrovy potíže s třísly provázely hokejistovu kariéru v NHL od poloviny devadesátých let. Poprví je vážněji zranil v roce 1994, paradoxně v české extralize při výluce v NHL. V utkání Kladna se Slavií šel na led pozdě a nedostatečně rozvcičený si třísla natáhl.

Od té doby ho podobné problémy neopustily až do jeho přestupu do Washingtonu. "Před třemi lety ty potíže definitivně vyřešil. Podařilo se to díky posílení pánevního dna," říká Jágrův důvěrník Jelínek.

Teď má ale hokejista jiné potíže, trápí ho úpon kvadricepsu ve spodní oblasti břicha. "Zatím jsem s ním mluvil jen po zápase. Byl dost otrávený a pesimistický, ale znám Jardu. Takový je vždycky, když něco neklape. Uvidíme, jak se bude cítit, až se vyspí," počká si Jelínek.

Ten Jágrovi zprostředkoval konzultaci se známým pražským fyzioterapeutem Pavlem Kolářem. Hokejista s ním potíže probere po telefonu. "Pokud bude mít Pavel čas a bude to potřeba, rádi bychom, aby za Jardou přiletěl do Ameriky," uvedl Jelínek.

Pro fenomenálního českého útočníka není tříslo prvním zdravotním problémem sezony. V prosinci dostal hokejkou do palce a musel pak hrát s tříštivou zlomeninou. Tehdy, ještě ve Washingtonu, mu pomohla speciální dlaha.

Na tříslo bohužel žádná podobná pomůcka není.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze