Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Boleslav se těší na souboj s Votrubou, kterého považuje za zrádce

Hokejisté Mladé Boleslavi se radují, právě porazili Chomutov ve finále4:0 na zápasy. | foto: ČTK

1 2008
Chomutov - Konečně! Tři roky byli hokejisté Mladé Boleslavi favoritem první ligy a spřádali postupové plány. Jenže v play-off loni i předloni neuspěli. Až letos prošli vyřazovacími boji a mají právo vyzvat v baráži Ústí nad Labem. V cestě za extraligovým snem stojí poslední překážka.

Boleslavským hrdinou je po víkendu útočník Tomáš Sýkora. Vítězným gólem na 3:2 v Chomutově zpečetil triumf svého celku v posledním střetnutí finálové série. A poslal Boleslav do baráže.

"Byl to hodně rychlý a divácky atraktivní zápas, který měl všechna kritéria play-off, se šťastným koncem pro nás. Asi jsme to chtěli víc nebo měli i více štěstíčka," řekl Sýkora po utkání.

Když vstřelil v neděli gól na 3:2, nepochyboval, že Boleslav už zápas dotáhne k vítězství. Přestože do konce zbývalo ještě skoro deset minut.
"Věřil jsem, že tohle už bude vítězný gól," prohlásil Sýkora. "Byl určitě nejdůležitější v mé kariéře."

Teď chce svému týmu pomoci přejít i přes Ústí, kde v minulosti hrával. Do Boleslavi přišel ze severních Čech teprve před loňskou sezonou.
"Bude to moje druhá baráž, jednu jsem právě v dresu Ústí prohrál.
Tak snad to bude teď vítězné," přál si urostlý útočník.

Na první pohled vypadá finálový výsledek 4:0 na zápasy jako jednoznačná záležitost. Podle kapitána Richarda Krále to ale bylo jinak.

"Chomutov byl vyrovnaným soupeřem, dvakrát jsme vyhráli až na penalty a měli i trošku štěstíčka. Ale jsme moc rádi, že jsme to zvládli na ty čtyři zápasy. Máme teď díky tomu čas si odpočinout a připravit se na Ústí," pochvaloval si sedmatřicetiletý vůdce týmu.

Zásadním zlomem byl podle jeho mínění sobotní obrat, v němž ještě na začátku 54. minuty vedl Chomutov 5:2, ale poté podlehl v samostatných nájezdech, které rozhodl právě Král.

"Jak jsme se dostali na 3:0 na zápasy, tak to už pak bylo pro Chomutov těžké, protože pak jde i ten mančaft dolů. Stav na zápasy 0:3 se těžko otáčí na 4:3, takže ten sobotní souboj byl asi opravdu nejdůležitější."

Stejně jako spoluhráči už se moc těší na barážovou bitvu s Ústím.

Severočechy v průběhu sezony převzal kouč Jan Votruba, jenž kvůli tomu opustil post trenéra právě v Mladé Boleslavi.

A neodešel v nejlepším.

"Já se na ten souboj těším dvojnásobně, protože pod panem Votrubou jsem moc nehrál," připomněl Sýkora.

Votruba byl v Boleslavi považován za zrádce. "On je opravdu velkou motivací. Síly nám chybět nebudou. Můžeme si 10 či 11 dní oddechnout. Navíc pan Votruba nás v létě dobře připravil, máme z čeho brát," řekl s úsměvem Sýkora.

Kapitán Král podotkl: "Ústí je favoritem série, hrají extraligu a navíc teď tři měsíce tak nějak spíš odpočívali, protože hráli přáteláky."

. Vítězství v první lize je historickým úspěchem

Ať už baráž proti Ústí nad Labem dopadne jakkoliv, letošní sezona je nejúspěšnější v historii mladoboleslavského hokeje.

Dosud bylo v čele klubového žebříčku prohrané předloňské finále první ligy. To je teď překonáno. V extralize by tým byl absolutním nováčkem.


A to přitom oddíl vznikl už v roce 1879, tehdy se jmenoval Bruslařský a veslařský klub Mladá Boleslav.

Po dlouhém působení ve 2. lize postoupil tým do první ligy v roce 2002. A když se do jeho čela postavil podnikatel Jan Plachý, vyhlásil útok na extraligu.

Podaří se to letos? 

Najdete na iDNES.czmobilní verze