Boleslav vyhrála a blíží se postupu

Mladá Boleslav - Kometa Brno | foto: Josef VostárekMF DNES

18 2008
Mladá Boleslav - Třemi brankami ve druhé třetině soupeře zlomili a jen jedna výhra je dělí od finále první hokejové ligy. Mladoboleslavští hokejisté porazili v pátém semifinále první hokejové ligy Kometu Brno 6:3 a jenom jedna výhra je dělí od postupu do finále. Hattrickem se blýskl domácí kapitán Richard Král.

Mladá Boleslav - Kometa Brno 6:3 (2:1, 3:0, 1:2)

Boleslavští i do třetího semifinálového duelu na svém ledě vstoupili ve velkém stylu.

Ve čtvrté minutě se v rozmezí dvaceti vteřin prosadili Šindel a Král. Hosty vrátil do zápasu zásah Houdka, který ve 12. minutě využil přesilovku pět na tři.

Dvougólové vedení vrátil Středočechům hned v první minutě druhé třetiny Král, a když se do konce prostředního dějství trefili ještě Šindel a Eiselt, o vítězi bylo téměř jasno.

Ve 46. minutě dovršil hattrick veterán Král, Kometa pak alespoň zkorigovala stav trefami Padělka a Staňka při přesilovkách.

Utkání jsme sledovali v podrobné reportáži a ve videoreportáži ZDE

Branky: 4., 21. a 46. Král, 4. a 34. Šindel, 37. Eiselt - 12. Houdek, 48. Padělek, 52. Staněk. Rozhodčí: Mikula, Jebavý - Kabourek, Lhotský. Vyloučení: 10:10, navíc Sýkora (Mladá Boleslav) 10 min. Využití: 1:3. Diváci: 3 900. Stav série: 3:2.

Olomouc - Chomutov 2:3 (1:0, 1:3, 0:0)

Do utkání mezi Olomoucí a Chomutovem vstoupili lépe domácí, ve 4. minutě využila první pětka přesilovku a Ministr dostal Hanáky do vedení. Chomutov měl v první třetině několik šancí na vyrovnání, ale domácí podržel brankář Žigárdy.

Ve druhé třetině přišel tradiční olomoucký výpadek, domácí opět inkasovali v krátkém sledu dvě branky z hokejek Heinische a Chatrnúcha.

Olomouc vyrovnala po úniku Ondráčka v oslabení. Hráče musel faulem zastavit chomutovský obránce Révay, rozhodčí nařídili trestné střílení a tradiční exekutor Ministr se nemýlil.

Chomutov se však také prosadil v oslabení, když ujeli Polanský a Hašek a druhý jmenovaný vstřelil rozhodující branku. Ve třetí třetině měla Olomouc v poslední minutě výhodu přesilovky a hrála power-play šest proti čtyřem, ale z několika nadějných šancí vyrovnávací gól nedala.

Branky: 4. a 31. Ministr - 26. Havlůj, 27. Chatrnúch, 39. Hašek. Stav série: 2:3.

Branky: 4. a 31. z trest. střílení Ministr - 26. Heinisch, 27. Chatrnúch, 39. Hašek. Rozhodčí: Hodek, Šindler - Machálek, Prchal. Vyloučení: 6:6, navíc Jeslínek (Chomutov) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 5 000. Stav série: 2:3.