Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Boleslavští mají nakročeno do vyšší soutěže

3 2001
M l a d á B o l e s l a v - Jako boj dvaceti proti jedinému muži vyhlížela většina barážového střetnutí mezi vítězi české a moravské skupiny II. ligy, Mladou Boleslaví a Novým Jičínem. Fantastický výkon brankáře Gebauera, který pochytal půl stovky střel, držel hostující hokejisty dlouho nad vodou a zachránil je od daleko vyšší porážky. "Na naše možnosti jsme hráli výborně," domníval se trenér hostů Petr Kneblík.

"Někomu se mohlo zdát, že jsme jen betonovali, ale je třeba si uvědomit, že nám nic jiného nezbývalo," řekl otevřeně Kneblík. "Prakticky od nového roku točíme jen šest beků a navíc tři z nich už mají přes 35 let," upozornil jeho asistent Milan Urban. "V soutěži ale nechceme být jen do počtu, už v play-off jsme vypálili rybník mužstvům s daleko většími ambicemi," dodal Urban.

Domácí kouč Petr Vrabec se ohradil zejména proti podceňování soupeře. "Ve Sportu hrubě zkreslili moje slova, já jsem vůbec nečekal lehké utkání. Svoje hráče jsem naopak upozorňoval na kvality zkušeného soupeře, který má řadu individualit jako Frosche, Pavelce nebo zmíněného Gebauera." Pro své mužstvo měl Petr Vrabec jen slova chvály. "Sehráli jsme jedno z nejlepších utkání sezony. Proti extraligovým borcům hraje každý se stopadesátiprocentní motivací, přesto dnes Plekanec zařídil oba góly. Mimořádný výkon podal i Kročák v obraně a výtečně chytal Bílek."

Za nepříznivého stavu nasadil trenér Vrabec do hry formaci bojovníků Kristek, Šmátrala, Kocman. Ta měla na výhře lví podíl. Oživila hru a vynutila si na soupeři dva fauly, shodně potrestané v přesilovce Plekancem.

Mladá Boleslav po třech kolech vede baráž, nebude to pro mužstvo psychická zátěž? "Nemyslím," odpovídá Petr Vrabec. "Teď už se každý vydává ze všech sil bez ohledu na postavení v tabulce, což platí pro nás i pro konkurenty."

Petra Vrabce také těší široký kádr. "Kdyby někdo nestačil fyzicky nebo se zranil, máme v záloze prakticky kompletní pětku, připravenou kdykoli naskočit," těší trenéra. "Myslím, že máte kvalitnější mužstvo než Ústí, jako největšího favorita vidím Ytong Brno," odhadl trenér Nového Jičína Petr Kneblík.
 

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze