Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Bombou hrozili už i v krajském přeboru

13 2003
Chotěboř - Nová nemoc, která napadla hokejovou kulturu v Česku, se rozšířila už i na krajskou úroveň. Poslední případ anonymní hrozby bombového útoku se objevil v Chotěboři, kde se hraje krajský přebor. Telefonát změnil ve středu večer program stovkám diváků na tamním zimním stadionu v Chotěboři a desítkám policistů a hasičů z celého havlíčkobrodského okresu.

Krátce před sedmou hodinou večer neznámý člověk oznámil do sportovní haly ležící vedle hokejového stánku, že jeho strojovna za hodinu vybuchne. Na stadionu právě probíhala 25. minuta mistrovského utkání 1. krajské hokejové ligy mezi domácí Chotěboří a Moravskou Třebovou za stavu 2:0.

„Vše muselo být ihned vyklizeno, diváci opustili budovu a všechny přilehlé prostory. Návštěva byla asi 450 lidí,“ odhadl Josef Doležal, vedoucí zimního stadionu. Zápas se nedohrál a o jeho dalším osudu rozhodne sportovně technická komise v Pardubicích.

Kromě stadionu musela být vyklizena i přilehlá sportovní hala a kulturní dům. Také odsud museli lidé okamžitě odejít. Na místo přijeli kromě místních také policisté a hasiči z Přibyslavi, Havlíčkova Brodu a Hradce Králové. Nechyběli ani psovodi. „Na místě byl speciální pes, který je schopen rozlišit nástrahové výbušné systémy,“ řekl Jaroslav Hrdina, zástupce ředitele havlíčkobrodské policie, který nevyloučil, že autorem výhrůžky mohl být buď šprýmař nebo fanoušek některého z týmů.

Policisté i hasiči zasahovali na místě téměř do dvaadvacáté hodiny. Žádnou bombu nenašli. Celá akce stála řádově tisíce korun. „Když pachatele dopadneme a budeme ho stíhat, tak se všechno přesně vyčíslí,“ dodal Hrdina.

„Klub se omlouvá divákům za to, že museli podstoupit tuto bláznivou událost, děkujeme všem za ukázněnost. Zjišťuje se, že voláno bylo z Chotěboře ale to je předběžné. Divákům budeme kompenzovat vstupné v dalším utkání,“ slíbil místní hokejový funkcionář Josef Boháč na stránkách internetového deníku Chotěbořský Courier Harry.

Kde všude se už letos při hokejových zápasech vyhrožovalo explozí

17. 1. Havířov

Spěšným vyklizením haly, láteřením a hemžením policejních týmů skončil extraligový hokejový zápas Havířova s Třincem. Na stadionu jsou dvě bomby, hrozil anonym! Utkání bylo za stavu 4:2 ve 45. minutě ukončeno.

28.1. Vsetín

Podruhé během měsíce zasáhl hokejovou extraligu výhružný telefonát. Po zápase Vsetín - Pardubice zavolal na stadion anonym a oznámil, že je v prostorách stadionu umístěna bomba. Naštěstí v době, kdy už hráči zmizeli v kabinách a fanoušci opouštěli ochozy. Vystřídali je policisté spolu s hasiči.

31.1. Třinec

V utkání Třince s Českými Budějovicemi museli diváci před začátkem druhé třetiny vyklidit ochozy, policisté a hasiči stadion prohlédli a teprve pak se pokračovalo dál. Zápas nabral 45 minut zpoždění. Během čtrnácti dnů to byl třetí případ anonymu hrozícího bombou na hokejovém stadionu. „Podle policistů volal někdo z Jihlavy. Chtěli zápas ukončit, ale já jim říkal, ať neblázní, s takovou bychom extraligu nedohráli,“ řekl tehdy po zápase třinecký manažer Petr Husička.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze