Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Bondra se za své jméno klidně i popere

30 2004
Ottawa - (Od spolupracovníka iDNES) - Tisíc zápasů odehrál v dresu Washingtonu Capitals slovenský útočník Peter Bondra, než se dočkal svého prvního přestupu v NHL. Svoje služby teď hbitý bruslař věnuje Ottawě. "Po hokejové stránce se mi nemohlo stát nic lepšího. Ottawa hraje výborný kombinační hokej, má dobré mužstvo," poznal hned od začátku zkušený hráč.

Mohl být jedním z kandidátů na pomyslnou cenu za věrnost jednomu klubu. Stejně jako obránce Bourque napřed odehrál více než dvacet sezon za Boston, než poprvé svolil k přestupu, nenastoupil šestatřicetiletý Bondra od svého debutu v NHL v roce 1990 nikdy za jiný tým než Washington Capitals.

"Ale ten jeho majitel letos začal vyprodávat, takže by bylo obtížné v něm zůstávat. Jsem velmi rád, že to takhle dopadlo," pravil Bondra, strůjce slovenského úspěchu na cestě za titulem mistrů světa. "Stále se snažím především zapadnout do týmu. Na začátku trenér hledal vhodné složení útoku, teď jsem se dostal k Alfredssonovi a to je výborná věc. Mohlo by to klapat," doufá slovenský reprezentant.

Ukazuje se, že přibývající roky mu neubraly nic na výbušnosti. Pořád mu stačí tři kroky, aby na křídle ujel do trháku. Pohybuje se jako kluzák po vodě - z horních pater tribuny nepoznáte, zda se chystá rozprostřít nad ledem a létat, kdy udeří.

Jenom jedno chybí Bondrovi k naprosté spokojenosti - vstřelené góly. Od přestupu odehrál za Ottawu 19 zápasů a dal v nich 4 branky. "Skutečně mi to do branky příliš nepadá, ale třeba se to v dobré obrátí v pravý čas. Zatím se tím neznepokojuju, protože ve svých letech už nemusím nikomu nic dokazovat," mávne rukou Bondra.

O svoje jméno se však přesto dokáže hbitě postarat. Stačilo, aby se o něm v novinách před pár dny velmi nelichotivé vyjádřil Tim Taylor z Tampy Bay a hned v prvním vzájemném zápase, při prvním společném střídání, se do něho Bondra pustil rukama. Taylorův výrok, že Bondra je příliš sobecký a že není tou správnou ingrediencí k úspěchu Ottawy, byl dobrou záminkou pro osobní souboj.

"Samozřejmě jsem jeho slova četl. Překvapilo mě to, protože do té doby jsem nevěděl, kdo to Tim Taylor je. Aši se jenom snažil říct něco, aby se dostal do novin," usoudil nakonec Bondra.

Pro společné představení jim mohl někdo najít lepší způsob: Taylor je jen o rok mladší než Bondra a v NHL se šplhá k šesti stům odehraných zápasu.

Slovenského rychlíka ale asi už nedožene. Bondra se končit nechystá, v příští sezoně bude ještě hrát. O tom, zda budou Senators jeho posledním klubem v kariéře, zatím nechce spekulovat. "Sice na přestupy nejsem bůhvíjaký odborník, ale stát se může všechno. Jistě vím jenom to, že se nechystám do penze," řekl Bondra.

Autor:


Témata: Ottawa Senators
Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost
Najdete na iDNES.czmobilní verze