Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Bourač a cestovatel touží po gólech

20 2003
Mladá Boleslav - Na to jak je mladý, má už za sebou hokejový obránce Mladé Boleslavi Martin Holý bohatou kariéru. Dvaadvacetiletý odchovanec Sparty poznal kromě pražských Holešovic atmosféru nejvyšší soutěže i v Havířově, zkusil si angažmá ve Finsku a nyní zakotvil v zadních řadách středočeského prvoligového klubu.

Boleslavské angažmá však pro něj nezačalo vůbec dobře.

„V úvodu sezony se nedařilo ani mně, ani mužstvu. Když Boleslav posílili extraligoví beci Míka s Pojkarem, proseděl jsem několik zápasů jen na lavičce, což není příliš dobrý pocit. Naštěstí se snad dostávám do formy a konečně to začíná šlapat i týmu,“ pochvaluje si Holý, který nedávno přispěl k pěti zápasům v řadě, kdy Mladá Boleslav bodovala.

Sám si zatím v 15 utkáních nepřipsal žádný kanadský bod, v bodování plus/minus má zapsáno -3 a na trestné lavici odseděl 16 minut.

„V několika zápasech nepodal dobrý výkon, proto dostávali příležitost jiní. Jeho přístupu k tréninku ale nemohu nic vytknout,“ řekl na adresu obránce trenér Josef Horešovský.

Martin Holý nepřišel do neznámého prostředí, předloni totiž Boleslavi pomáhal k postupu z druhé ligy.

„Tým se tady moc neobměnil, většinu kluků jsem si z té doby pamatoval.“ Mezi dvěma boleslavskými působeními si hráč s výškou 184 centimetrů a váhou 85 kilogramů prošel zajímavou anabázi.

V mateřské Spartě ho pustili na led jen jedinkrát, než odešel hostovat do Havířova. „Na tohle angažmá mám nejhorší vzpomínky. V Havířově neklapalo snad vůbec nic, nedostávali jsme ani pořádnou výstroj. Hráli jsme sice extraligu, ale podmínky tam byly horší než v první lize.

Bylo to zkrátka trápení, rozhodně nejhorší sezona v mém dosavadním hokejovém životě. Proto jsem s nadšením uvítal nabídku z druhé nejvyšší finské soutěže, kde jsem dva měsíce pomáhal mužstvu Kajani.“ Ve finském klubu potkal i dalšího Čecha, Zdeňka Eichenmanna.

„Úroveň je ve Finsku zhruba stejná jako v odpovídající soutěži u nás, druhá liga tam je víc o bruslení než o technice.“ Holého profesi lze popsat jako bourač, typický defenzivní obránce, který se dopředu příliš nepouští.

„Je to tak, mám za úkol hlavně bránit, ale přesto bych rád konečně také vstřelil gól,“ odkrývá své velké přání.

„Hlavně si ale chci vybojovat stálé místo v sestavě týmu, protože v Mladé Boleslavi jsem teď po všech stránkách spokojen,“ dodal Martin Holý.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze