Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Bourque přiletěl ukázat pohár Bostoňanům

13 2001
Boston - Hokejový veterán Ray Bourque přiletěl v úterý večer soukromým letadlem do Bostonu, aby se mohl podělit s dlouholetými fanoušky o radost ze zisku Stanleyova poháru. V obraně Bruins hrál Bourque téměř dvě dekády a dvakrát s nimi postoupil do finále. Naposledy před jedenácti lety. "Od neděle jsem se těšil na to, až se podělím o všechny pocity s lidmi, kteří mě tolik let podporovali. Cítím se nádherně, je to skutečně skvělý pocit vyhrát tento pohár," řekl Bourque po přistání v Bostonu v doprovodu své manželky a tří dětí.Veterán Bourque prý končí

Od sobotního finále, v němž Colorado v sedmém zápase porazilo New Jersey 3:1, spekulují média o Bourqueově budoucnosti. Pětinásobný majitel Norrisovy trofeje a zřejmě brzy člen Síně slávy se zatím nevyjádřil, zda ještě zkusí jednu sezónu v NHL. List Denver Post však v úterý napsal, že je prý připraven pověsit brusle na hřebík.

"Chci se skutečně vrátit? Je mi už čtyřicet. Sice mohu hrát, o tom není pochyb, ale není to jen o schopnosti hrát. Člověk se musí ohlížet i na psychickou stránku, ve čtyřiceti hra spolyká spousty energie," cituje deník Bourqua. V NHL čekal na Stanleyův pohár 22 let. O tom, zda si prodlouží kariéru, se prý rozhodne během dvou nebo tří týdnů.

Fanoušci v Bostonu v úterý neviděli Stanleyův pohár na vlastní oči naposledy. Během léta ještě budou mít tuto možnost několikrát, protože například Chris Drury ho chce přivézt ukázat bývalému spoluhráči Travisi Royovi. Ten je od října 1995 po nárazu na hrazení se zlomeným obratlem na vozíku. "Během léta si poháru ještě párkrát užijete. Já jsem jen rád, že jsem byl tím prvním," řekl fanouškům Bourque.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze