Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Bourque prý končí, má deník informace

12 2001
D e n v e r - O víkendu si splnil sen, po němž toužil dvaadvacet let. Čtyřicetiletý veterán Ray Bourque s vítězným křikem pozvedl Stanley Cup, dojemná scéna obletěla celý svět. Hned se vyrojily spekulace, zda-li legendární hokejový obránce Colorada skončí. "Ano, je to tak. Ray už nebude hrát," prozradil zámořskému deníku Denver Post jeden z důvěryhodných zdrojů, prý osoba velmi blízká Bourquovi. "Teď je rozhodnutý, oficiálně by to měl oznámit začátkem příštího týdne," cituje list informátora.

Sám Bourque při víkendových oslavách nadšeným fanouškům vzkázal, že ještě není rozhodnutý. "Ano, mohl bych hrát. O tom není řeč," hlásal americký hrdina, v posledních dnech suverénně nejsledovanější osoba NHL. "Ale už je mi čtyřicet. Stále v sobě musím mít tu jiskru a nadšení, které mě provázely celou kariéru. Jinak hrát neumím. A je otázka, zda-li to bude ve mně i nadále. Pokud ano, budu pokračovat." 

Přesto patrně nejprestižnější soutěž planety přijde o jednu z legend. "A není to hokej, kvůli němuž Ray přestává. Ale rodina," pokračuje zdroj. Právě manželky a tři děti byly pro hokejistu vším, nikdy je kvůli milované hře nešidil. Několikrát dokonce odmítl reprezentovat, kanadský tým odmítl i při Kanadském poháru v roce 1991. Pár fandů to sice neslo těžce, uznávaný vzor je zklamal. A Bourque? "To nevadí. Pro mě je na prvním místě rodina," reagoval několikrát.

Poprvé v kariéře neměl v uplynulé sezoně Bourque celou rodinu pohromadě. Sedmnáctiletá dcera Melissa studovala v jiném státě, s ostatními se příliš neviděla. A to byla pro Raye prý velká rána, teď by ji to chtěl vynahradit. 


Zde si přečtěte další zajímavosti

Nikomu jinému fanoušci nepřáli Stanley Cup tolik jako obránci Colorada Ray Bourqueovi. Ten ho po dvaadvaceti letech marného snažení mohl konečně pozvednout.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze