Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Bourque střílí nejpřesněji i ve čtyřiceti

4 2001
D e n v e r - Na čtvrtý pokus porazili hokejisté Severní Ameriky Výběr světa v dovednostních soutěžích, které předcházely nedělnímu Utkání hvězd NHL. Oporami zámořského celku byli během prvního slavnostního večera v Denveru brankář Sean Burke, nejpřesnější střelec Ray Bourque a nejrychlejší bruslař Bill Guerin. Publikum v Pepsi Centru aplaudovalo zejména při soutěži nejpřesnějších střelců. Nezklamal je totiž obránce domácího týmu Colorada Avalanche Bourque, který ve svých čtyřiceti letech opět předvedl nejlepší střelbu a pomohl Výběru Severní Ameriky k celkovému vítězství v poměru 15:13.
Bourque trefil čtyři terče na šest pokusů a vyhrál soutěž hokejistů s nejlepší muškou už poosmé. Tentokrát mezi poražené finalisty patřil i jeho coloradský spoluhráč Milan Hejduk. Český útočník potřeboval na zasažení všech terčů o jednu střelu více, stejně jako Kanaďan Donald Audette z Atlanty a Hejdukův spoluhráč
z Výběru světa i Colorada, Švéd Peter Forsberg.

Body pro severoamerický výběr získali vedle Bourqua také bostonský Bill Guerin, který se stal s časem 13,690 sekund nejrychlejším bruslařem, a Paul Kariya. Útočník Anaheimu byl nejlepším jednotlivcem v soutěži štafet o kontrolu puku. Zazářil
také Sean Burke z Phoenixu. V soutěži brankářů zlikvidoval jedenáct z patnácti střel a za svůj výkon převzal nový automobil.

"Cože? Za to, že jsem pustil čtyři góly z patnácti ran, jsem vyhrál auto? Kdyby to byl normální ligový zápas, příště bych si nezachytal," s úsměvem komentoval svůj výkon na All star víkendu Burke.

Krok s ním dlouho držel nováček NHL Jevgenij Nabokov. Kazach zastupující Výběr světa měl v soutěži nájezdů stejnou bilanci jako Burke - dva puštěné góly - a tak muselo rozhodnout až dodatečné kolo. V něm vstřelil Nabokovovi vítězný gól Kariya.

Nejtvrdší střelu předvedl v dovednostních soutěžích Fredrik Modin. Švédský hokejista ve službách Tampy Bay je vůbec prvním útočníkem, který tuto disciplínu vyhrál. Puk z jeho hokejky nabral rychlost 164,3 km/h.

Samotné Utkání hvězd, v pořadí již 51., začne v Denveru dnes ve 20:30 středoevropského času. Zúčastní se ho čtyři Češi: brankáři Dominik Hašek s Romanem Čechmánkem a útočníci Radek Bonk s Hejdukem. Jaromír Jágr se omluvil ze zdravotních důvodů.

Dominik Hasek z Buffala hovoří se Sergejem Fjodorovem z Detroitu před dovednostními soutěžemi utkání hvězd NHL.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze