Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Boylovi během zápasu Tampy shořel dům

27 2004
Tampa - Zatímco bojoval v dresu Tampy v prvním finálovém duelu Stanley Cupu, jeho dům byl v plamenech. Vznítil se od elektrického krbu. „Ještě že tam nikdo nebyl. Představa, že by v něm spala moje rodina... Mohlo to být ještě horší,“ řekl zámořským novinářům hokejový obránce Dan Boyle. Škoda byla vyčíslena na tři sta tisíc dolarů.

Požár zničil třetinu jeho dvoupatrového domku, vybavení i spoustu cenností.

"Po zápase mi řekli: 'Tvůj dům je v plamenech'. Myslel jsem si, že jde o vtip, ale je to pravda," řekl sklíčený rodák z Ottawy zámořským novinářům.

Hasiči dostali avízo těsně před koncem prvního finálového duelu, na místo dojeli po půl jedenácté v noci a během dvaceti minut požár uhasili.

"Občas si člověk myslí, že hráč v play-off je skoro jako superman, ale když se stane něco takového, uvědomíte si, že skutečnost je úplně jiná," vykládal hokejový bek.

Jediné, co ho mohlo těšit, že v inkriminovanou chvíli v patnáct let starém domě, s nímž neměl v minulosti žádné problémy, nikdo nebyl. "Než začalo play-off, moje rodina byla doma pořád. Můžu jen děkovat za to, že byli všichni pryč a nespali v něm oni ani já. Mohlo to být ještě horší," řekl.

Plamen z elektrického krbu vznikl ve zdi v herně, rychle se šířil do ložnice, koupelny až do podkroví. "Přišel jsem o spoustu věcí, třeba všechno oblečení je pryč. Říkali mi, že všechno zase bude v pohodě až za šest měsíců.

Čeká mě dlouhé léto, ale snad by to mohlo být lepší, kdybychom vyhráli," zatoužil po náplasti na bolavou duši v podobě Stanley Cupu.

Ke druhému zápasu nastoupí fináloví aktéři dnes znovu v Tampě. Boyle má za sebou nejen bezesnou noc, ale stěží se může soustředit na své povinnosti. "Snažím se myslet na hokej, ale moc to nejde," přiznal.

Hasiči mu alespoň zachránili hokejové suvenýry jako fotky, puky či dresy. "V krabici jsem měl i puk, s nímž jsem dal v NHL první gól. Ten je trochu ohořelý," mrzelo jej. Že by neměl vůbec kde bydlet, to však nehrozí, protože má ještě jeden dům ve Fort Lauderdale na Floridě, který koupil v době, kdy hrával za tamní Pantery.

Autor:


Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost
Najdete na iDNES.czmobilní verze