Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Brabenec si puk za první gól neschoval

10 2001
S t o c k h o l m (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Nejlepším výkonem na Švédských hrách a vítězstvím nad domácím týmem 2:1 se čeští hokejisté aspoň částečně rehabilitovali za předchozí nepovedené zápasy. Pokud trenér Josef Augusta po pátečním porážce s Kanadou kritizoval své svěřence za nedostatek bojovnosti, dnes večer oceňoval právě tuto vlastnost. "Je vidět, že jsme na výkon proti Kanadě zapomněli. Vydali jsem se ze všech sil a prokázali jsme také psychickou odolnost," řekl po zápase český kouč. Přečtě si zpravodajství z utkání Česko - Švédsko

Stejně jako švédský kolega Hardy Nilsson ocenil výkon brankáře Salfického. "Zachytal dnes skvěle. Bez něj bychom neměli nárok," upozorňuje Augusta. Nilsson přiznal, že právě hráč s číslem 72 pokazil Švédům jejich velký večer. "Moc jsme se na ten zápas těšili a počítali jsme s vítězstvím. Co se dá dělat, musíme se teď vytáhnout proti Finům," konstatoval Švéd.

Augusta také ocenil, že jeho tým prokázal velkou psychickou odolnost. "Bylo to hlavně při inkasovaném gólu. Bylo to těsně před odchodem so šatny, ale nás to nepoložilo," pochvaloval si.

Kromě Salfického byl hvězdou utkání i útočník Kamil Brabenec. Po skvělém průniku po levém křídle dal první gól a dokonale tím Švédy zaskočil. Pak měl podobnou šanci a puk jen těsně minul branku. "Poprvé jsem využil toho, že se tam dva Švédové u mantinelu srazili. Už jsem chtěl jít střídat, ale když se ke mně dostal puk, šel jsem nejednou ásm nr branku. Zkusil jsem blafák a vyšlo to. Podruhé jsem dával puk mezi betony gólmana a jen těsně to nevyšlo," popisuje své velké okamžiky.

Puk za první vstřelenou branku si však neschoval. "Vůbec na to nebyl čas. Ale jinak jsem s reprezentační premiérou celkem spokojen. Uvidím, zda dostanu ještě šanci. Rád bych se tady zase někdy objevil," řekl syn bývalé basketbalové hvězdy.

Svoji zkušenost projevil v závěru Jiří Dopita, který pravidelně vyhrával vhazování a po faulu na něj se Švédové při power play sami připravili o početní výhodu. "Vyhráli jsme hlavně proto, že Dušan skvěle chytal. A náš výkon? Na tom tolik nesejde. Důležitý je výsledek. Za rok nikoho nebude zajímat, jaký to byl hokej, ale jak to skončilo," dodává.

"Na Salfického jsme dnes neměli," přiznal švédský trenér Hardy Nilsson na tiskové konferenci.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze