Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Brančík: Výkonu chyběl obraz i zvuk

Chrudim - Olomouc: domácí Jan Šeda (v bílém) a Jakub Bartoň spolu svádějí souboj u mantinelu | foto: Radek Kalhous, MAFRA

17 2008
Jindy hovorný kapitán prvoligové Olomouce Richard Brančík po výprasku od Kadaně 0:4 jen stěží hledal slova. Hanácký klub nestačil na předposlední tým tabulky, který se díky překvapivé výhře posunul na 12. místo. "Byl to snad nejhorší zápas, který jsme v sezoně odehráli," hlesl Brančík ještě den po utkání.

Není vám příliš do řeči. Přesto – jak hodnotíte vaše vystoupení proti Kadani?
Vlastě není co hodnotit. Naše hra neměla ani obraz, ani zvuk. Bylo to z naší strany zkrátka divné představení.

Po první třetině se ale zdálo, že máte navrch. Měli jste dost šancí, jak dát gól, který by vás posunul do vedení.
To je pravda. Ale už na začátku třetiny jsme si s Milanem Ministrem, vedle kterého sedím, říkali, že nám soupeř dvakrát ujede, dá góly a bude po zápase. A přesně to se bohužel stalo.

V minulém domácím zápase jste přitom pohodlně přehráli Porubu 6:1. V čem byl rozdíl mezi oběma zápasy?
Největší rozdíl byl v tom, že Poruba neměla brankáře, který by ji podržel. A Hanuljak nás vychytal. Kadaň v něm měla velkou oporu.

Ale ten přece vašemu týmu čtyři branky nedal.
To samozřejmě ne. Ale Kadaň nemá jenom dobrého brankáře. V týmu je hodně zkušených hráčů. Šíp, Fink, Boušek nebo Kajer. Ti už mají něco za sebou. Přijeli zkrátka bránit a čekat na naše chyby. A ty dokázali potrestat.

V loňské sezoně jste hráli na první pohled jednodušeji. Letos hrajete upracovanější hokej. Máte pro to vysvětlení?
Je to jedno s druhým. Všechny týmy jsou jiné. Navíc je tady opět nový model soutěže. Jinak se hraje. Hra je bojovnější. Týmy, které chtějí tvořit, to mají těžší. A když se to všechno sečte ,je jasné, že naše hra není taková jako v minulé sezoně.

Pomalu končí první čtvrtina základní části. Jak jste spokojený s dosavadními výsledky?
Není to nic extra. Měli jsme mít o pár bodů víc. Doma jste ztratili několik zápasů, více bodů jsme mohli přivézt. Ale pořád je to jen začátek.

Najdete na iDNES.czmobilní verze