Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Brankář bez práce: Hráči z NHL jsou svrab!

31 2004
Lagnau - Bývalý brankář kanadské reprezentace Corey Hirsch je bez práce. Chytal ve švýcarském Lagnau, teď sedí na tribuně. Místo dostává výkonnější Martin Gerber. "Hráči z NHL, co míří do Evropy berou práci jiným," lamentuje Hirsch. "Měli by se podívat do zrcadla. Jsou jako svrab."

Hirsch, jehož případ není nepodobný desítkám dalších, svolil, že napíše sloupek do místního listu Sun Media.

Přinesl osobitý pohled na současný příliv hvězd ze zámoří z jiného úhlu.

"Tihle hráči by si měli popovídat s mojí těhotnou ženou a s mými dětmi, kteří se mnou odjeli do Evropy, jenom proto aby mě viděli vysedávat na tribuně. O práci mě připravil hráč z NHL."

V jeho případě je to konkrétně uznávaná švýcarská hvězda Martin Gerber, který v zámoří nyní působí v Carolině.

"V NHL si hráči za svojí kariéru vydělají obrovské peníze, které jim vystačí na celý život. Tím, že přijedou sem, si finančně moc nepomůžou, akorát zde napáchají škody."

V Evropy zatím působí 237 hráčů, kteří loni působili v NHL. To je již jedna třetina. Další vlna se přes oceán zvedne, pokud bude v NHL definitivně zrušen celý letošní ročník. Hirsch, jenž odehrál přes 100 zápasů v New Yorku Rangers, Vancouveru, Dallasu a Washingtonu, vyzývá ostatní, aby zůstali doma.

"Každý by se měl nejdříve podívat do zrcadla a zeptat se sám sebe, proč sem chce jet. Kromě toho, že se udrží ve formě, budou dostávat nízké platy a vezmou práci jiným."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze