Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Brankář Dušek: Spoluhráči mi roli usnadnili

26 2003
Hradec Králové - Úvodní dva zápasy sledoval jen ze střídačky. Tomáš Dušek se dostal do hradecké hokejové branky, až když se trenéři po těsných porážkách rozhodli pro změnu. A třebaže další gólman Tomáš Malý nenesl na nezdarech žádnou vinu a svůj tým naopak nejednou podržel, byl to šťastný tah. Následující dva duely totiž hradečtí hokejisté vyhráli.

Ve středu dokonce připravili o neporazitelnost dosud suverénní Ústí nad Labem.

„Kluci mi roli dost usnadnili, protože hráli velice obětavě, spoustu střel zastavili svými těly,“ složil Dušek spoluhráčům kompliment.

Před zápasem ale byli favoritem ambiciózní Severočeši. S čím jste do utkání šli?
Chtěli jsme ukončit vítěznou ústeckou sérii. Očekávali jsme, že se soupeř nepožene moc dopředu a bude vyčkávat na naše chyby. Těch jsme se proto museli vyvarovat. V útočné fázi jsme spoléhali na brejky.

V první třetině jste příliš zasahovat nemusel. Bylo obtížné plně se koncentrovat na hru?
Je pravda, že jsem si na puk moc nesáhl, a to pro brankáře nikdy není dobré. V prostřední části se to však změnilo a já jsem se do zápasu dostal pořádně.

Ústí dokázalo dohnat dvoubrankové manko. Neobávali jste se, že to dopadne jako proti Jihlavě, která dala minutu a půl před koncem vítězný gól?
Víme, že máme problémy s dotažením zápasů do úspěšného konce. Po vyrovnání jsme si ale řekli, že nesmíme polevit, že musíme hrát dál svoji hru. Odměnou nám byl třetí gól.

Pár minut před závěrečnou sirénou se soupeř nastěhoval na dlouhou dobu před vaši branku. Jak jste to prožíval?
To byl strašný kolotoč. Modlil jsem se, ať už je konec. Naštěstí jsme při ústecké power-play dali čtvrtý gol a bylo rozhodnuto.

Myslíte, že výhry v Třebíči a s Ústím mužstvo zvedly?
Hráli jsme velice dobře od prvního kola, ale nepřálo nám štěstí. Věděli jsme, že se to musí otočit. Když budeme podávat takovéto výkony, můžeme uspět proti komukoliv.

S kolegou Malým jste vyrovnanou dvojicí. Máte rozdělené role?
Trenéři neurčili jedničku a dvojku. Musíme čekat, koho do zápasu postaví, a ten se pak snaží podat co nejlepší výkon.
 

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze