Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Brankář Hašek byl propuštěn z nemocnice

19 2001
Pardubice - Čtvrt hodiny před desátou hodinou dopolední opustil hokejový brankář Dominik Hašek prostory pardubické nemocnice, kde rovné dva týdny pobýval s virovým onemocněním způsobeným pravděpodobně infekcí. Léčba pro novou akvizici Detroitu nekončí, Hašek by ji však měl dokončit ambulatně. "Jsem rád, že mohu konečně jít z nemocnice domů. Chtěl bych poděkovat všem lékařům i ostatním zaměstnancům, kteří o mě pečovali, za jejich odborný a profesionální přístup při průběhu léčby," vyznal se šestatřicetiletý gólman v prohlášení pro tisk.

Hlavně první týden byl těžký
Hrdina olympijského turnaje v Naganu musel být 5. července, pouhý den po svém příletu do republiky, hospitalizován a na zprávy o povaze jeho potíží bylo uvaleno informační embargo. Na veřejnost však stejně prosákly informace, že Haška trápí vysoké teploty a problémy s klouby a chůzí. Dodatečně je potvrdil Donald Weaver, rodinný lékař majitele detroitského klubu Mika Ilitche, který v sobotu přicestoval do Pardubic, aby přímo na místě zjistil podrobnosti a případně s tamními lékaři konzultoval další způsob léčby.

"Zejména první týden to pro mě bylo opravdu hodně těžké, ale potom jsme společně, myslím, našli správnou cestu. Nyní se cítím výborně," reagoval Hašek bezprostředně po svém odchodu z kardiologického oddělení. "Věřím, že už léto bude konečně takové, jaké jsem si představoval," dodal držitel šesti Vezina Trophy pro nejlepšího gólmana NHL.

Do začátku září chce být ve formě
Přiznal, že v minulosti již v této době trénoval, ale přesto se domnívá, že jeho hospitalizace nijak neovlivní přípravu na příští sezónu. "Teď se to samozřejmě všechno trošičku opozdí, ale věřím, že do začátku září budu ve formě," vyjádřil své mínění.

Vysvětlení příčin svých obtíží odkázal Hašek na lékaře. Jednou z hypotéz, kterou ředitel pardubické nemocnice Jan Feřtek minulý týden připustil, bylo, že Haškovo onemocnění mohla způsobit infekce. Hráčův zámořský agent Rich Winter dokonce kanadské tiskové agentuře CP řekl, že slavného brankáře napadl záhadný virus, který lékaři nedokázali identifikovat. Hašek před svým příletem pobýval na dovolené v Las Vegas a San Diegu a strávil rovněž hodně volného času jízdou na kole s dětmi v divoké přírodě.

Hašek bude užívat antibiotika
Podle Feřtka lékaři vskutku nebyli schopni na počátku určit přesnou příčinu Haškovy choroby, nyní však údajně mají v celé věci víceméně jasno. "Ne vždy je možné v medicíně všechno přesně popsat, některé věci mohou zůstat nezodpovězeny," pravil dnes šéf pardubické nemocnice a pochválil Haška za to, že byl v průběhu léčby velmi trpělivý.

"Subjektivně se cítí dobře a rovněž objektivní nálezy jsou příznivé. Bude pokračovat v ambulantní léčbě, nadále brát antibiotika a po dvou týdnech bude provedeno další, doufáme že závěrečné, komplexní zhodnocení jeho zdravotního stavu," popsal Feřtek náplň Haškových nejbližších dnů. Zároveň vyjádřil naději, že si hokejista bude moci začít užívat zaslouženého odpočinku a následně moci zvyšovat fyzickou zátěž.

Brankář Dominik Hašek odjíždí domů z pardubické nemocnice, kde byl dva týdny hospitalizován

Hokejový brankář Dominik Hašek opouští nemocnici, kde byl dva týdny hospitalizován

Hokejový brankář Dominik Hašek hovoří s novináři po propuštění z pardubické nemocnice

Brankář Dominik Hašek se loučí se zdravotními sestrami v pardubické nemocnici

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze