Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Brankář Hašek tvrdí, že zůstává v Detroitu

17 2004
Praha - Poté, co Dominik Hašek předčasně ukončil letošní sezonu, objevilo se v tisku prohlášení generálního manažera Kena Hollanda, že hokejový gólman skončil v Detroitu nadobro. "Vyptával jsem se různých lidí a prý ta jeho formulace byla trošku jiná, než jak ji média prezentovala," reagoval na vyjádření Hašek, který se do týmu chce vrátit v příštím ročníku.

"Počítám s tím, že v Detroitu skončil," prohlásil Holland v rozhovoru pro internetové stránky deníku Detroit News.

"Mluvil jsem s ním jen po telefonu, protože byl mimo Detroit, a o mém konci nepadlo ani slovo. Je to složitá věc," řekl devětatřicetiletý český brankář pro list Večerník Praha. V Detroitu mu vyprší smlouva na konci aktuální sezony NHL.

Hašek má v současné době od lékařů naordinovaný klid. "Při mém posledním tréninku jsem si tříslo definitivně utrhl. Ale je to lepší, než kdyby bylo jenom natržené. Léčení sice potrvá déle, jenže tříslo se mi líp zahojí. Mám s tím své zkušenosti z minulosti, kdy jsem si utrhl druhé tříslo a ono je teď silnější," popsal svůj zdravotní stav olympijský vítěz z Nagana.

Český gólman byl poněkud rozčarovaný z reakcí okolí na předčasné ukončení sezony. "Nebylo to dvakrát příjemné, jsem trošku zklamaný. Přesto jsem stoprocentně přesvědčen o tom, že jsem udělal to nejlepší, co jsem v zájmu mužstva udělat mohl. Vím, že některé lidi to bolí, očekávání byla obrovská, do toho všechny ty problémy se třemi brankáři v týmu," komentoval reakce v zámoří Hašek.

Zkušený brankář je přesvědčen, že v návratu na led mu nezabrání ani hrozící stávka v NHL, k níž může v příští sezoně dojít, pokud se vedení soutěže s hráčskou asociací nedohodne na podmínkách nové kolektivní smlouvy. "Myslím si, že žádná stávka nakonec nebude. Mluví se o ní totiž s takovou samozřejmostí, že právě proto se podle mne budou všechny strany ze všech sil snažit o to, aby se dohodly," dodal v rozhovoru pro český deník Hašek.

Autoři: ,


Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost
Najdete na iDNES.czmobilní verze