Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Brankář Joseph zůstal, Hašek cítí tlak

4 2003
Detroit - Ani v rozšiřovacím draftu NHL si nevybral žádný z týmů brankáře Curtise Josepha. Konkurent Dominika Haška proto zůstává v Detroitu, který tak má v současné době na soupisce tři gólmany. Generální manažer Ken Holland doufal, že se Josepha podaří vyměnit, ale draft jeho očekávání nenaplnil.

Nebo naplnil, jak se to vezme. "Tušil jsem, že to tak dopadne," přiznal zklamaný generální manažer Detroitu. "O tom, co bude nebo nebude dál s Curtisem, rozhodují peníze," zopakoval tvrzení ze svých předchozích prohlášení.

Joseph má v Detroitu smlouvu ještě na dva roky s celkovým příjmem 16 milionů dolarů. Další problém je v tom, že se stále ještě zotavuje z operace kotníku, z něhož mu lékaři teprve v srpnu vyňali zpevňující šrouby.

Nelehké je to ale i pro Haška. "Cítíte nejrůznější tlaky, protože vás neustále srovnávají," komentoval český gólman podle agentury AP situaci v klubu.

Detroit tak zřejmě zahájí sezonu s třemi gólmany - vedle Haška s Josephem má totiž ještě Mannyho Legace. "Všechno je teď možné," připustil Holland. "Tvrdil jsem, že bych rád situaci vyřešil do draftu, ale nežijeme v ideálním světě. Jednali jsme s několika kluby, ale musíme vyčkat, až uzraje pravý čas," dodal generální manažer Red Wings.

Jeden z jeho svěřenců Mathieu Dandenault k tomu poznamenal: "Nechal bych si je oba, Haška i Josepha, ale šeky tu vypisuje někdo jiný. Každý by rád hrál a pere se o místo v sestavě. Ale někdo jiný mu jej musí uvolnit, a v tomto případě zbyl Černý Petr na Curtise."

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze