Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Chceme vyhrát pro pana Hlinku, hlásí brankář úspěšné osmnáctky

Daniel Vladař | foto: www.alvosports.cz

16 2014
Hop! A ještě jednou! Rozjařený Daniel Vladař se po břichu vrhal přes nataženou hokejku svého brankářského kolegy a skoro tři tisícovky diváků v břeclavské hale bouřily. Divoce v pátek večer čeští hokejisté do 18 let na Memoriálu Ivana Hlinky slavili výhru 4:3 nad Švédskem, která je posunula do sobotního finále proti Kanadě.

„Byla to náhlá inspirace a poděkování fanouškům,“ popisoval muž v betonech své gymnastické kousky. „Kvůli pověrčivosti jsme to neměli domluvené dopředu, ale napadlo nás to hned po zápase.“

Jak dlouho byste po tak náročném boji vydržel skákat?
Před takovými fanoušky klidně celý den. Bylo to fakt neskutečné, musíme jim poděkovat. Zápas to byl těžký a i díky nim jsme ho zvládli.

Jaké bylo utkání z vašeho pohledu?
Švédové měli vysoké tempo, ale my jsme se s tím vyrovnali a byli jsme lepším týmem. Až ke konci nás zamkli, ale my jsme to měli pod kontrolou. Kluci hráli výborně, hrozně mi pomáhali a ve třetí třetině na mě nešla jediná šance.

Opravdu? Švédové v jeden moment už zvedali ruce nad hlavu.
Musím poděkovat bekům, kteří mi v té situaci pomohli. Sice to vypadalo, že tam byla prázdná brána, ale já jsem do poslední chvíle věřil, že to zvládneme. Měl jsem čas zareagovat.

Co očekáváte od finále s Kanadou?
Už jsme s nimi hráli přípravu (5:7) a myslím, že to byl dobrý zápas. Sice nám to pak trochu nevyšlo, ale víme do čeho jdeme. Kanada bude hratelná. Budou favoriti, ale to nám vyhovuje. Máme výborný začátek sezony, jsme na vítězné vlně a doufáme, že to bude pokračovat.

Pomáhá vám, že jádro týmu zažilo na jaře stříbrné mistrovství světa?
Hodně jsme se tam naučili, na ledě i mimo led. Ne, že by to stálo jen na nás, ale zúročujeme to tady. Nejsme žádná prodloužená ruka trenéra nad mančaftem, ale víme, do čeho jdeme, a kluci fakt hrají fantasticky.

Víte o tom, že právě uběhlo deset let od smrti Ivana Hlinky?
Určitě jsme si toho vědomi. Uděláme všechno pro to, abychom finále vyhráli, a věnujeme to jemu. Je to jeho memoriál, všechno to děláme pro něho. Všichni si uvědomujeme, jak velká to byla tragédie a víme co pro hokej udělal. Budeme se snažit mu to aspoň takhle vrátit.

Autor:


Témata: Ivan Hlinka
Najdete na iDNES.czmobilní verze