Brankář Prusek poprvé neuspěl

31 2003
Los Angeles - Doposud bezchybný brankář Ottawa Senators Martin Prusek poprvé v sezoně nedovedl tým k vítězství. Ottawa prohrála v Los Angeles 0:3, když dvě branky zaznamenal slovenský útočník Žigmund Pálffy. O pár set kilometrů dále na sever, v San José, porazili Anaheim Mighty Ducks domácí Sharks 4:3. Velkou zásluhu na vítězství měl útočník Petr Sýkora, který vstřelil branku a na dvě další nahrál. V poslední várce zápasů před napjatě očekávaným Utkáním hvězd, které se tento víkend koná v Sunrise na Floridě, bodovalo třináct českých hráčů.

I přes dnešní neúspěch má Prusek vynikající bilanci - devět vítězství a jedna porážka v deseti odehraných zápasech.

Hráči Los Angeles, kteří se za poslední více jak měsíc propadli na 12. místo Západní konference, potřebovali nutně bodovat a kupodivu se jim to podařilo proti momentálně nejlepšímu týmu Východu.

Nerozhodný stav platil až do 24. minuty, kdy se prosadil Bryan Smolinski. V jeho kariéře se jednalo o jubilejní dvoustý gól v NHL. Slovák Žigmund Pálffy pak dvakrát skóroval ve třetí části.

Ottawa vystřelila jen osmnáctkrát na branku L.A., kterou hájil náhradní brankář Jamie Storr. Další slovenský hráč Marián Hossa, který je se 33 góly druhý mezi střelci v NHL, se netrefil už pátý zápas za sebou.

Jágr nahrál na vítězný gól proti Pittsburghu

Jaromír Jágr
z Washingtonu se na výhře 2:1 nad svým bývalým týmem Pittsburgh Penguins podílel asistencí u rozhodujícího gólu, který vstřelil v 52. minutě Kip Miller.

Dobrý zápas odehrál obránce Pengiuns Michael Rozsíval. Ten měl celý zápas za úkol především hlídat Jágra, kromě toho se mu ale podařilo po přihrávkách Martina Straky a Jana Hrdiny vstřelit ve 12. minutě úvodní gól zápasu.

Sýkora bodoval za tři

Útočník Petr Sýkora z Anaheimu pokračuje v dobrých výkonech. Dnes pomohl k výhře nad divizním rivalem ze San Jose gólem a dvěma nahrávkami. Mighty Ducks, už bez obránce Pavla Trnky, který se stal součástí velké výměny s týmem Florida Panthers, zvítězili posedmé v posledních deseti zápasech.

Bobby Holík z New York Rangers vstřelil gól a na jeden nahrál v zápase s Coloradem, jeho tým však podlehl v prodloužení 3:4. Jednu branku Rangers, kteří hráli první zápas pod vedením svého generálního manažera Glena Sathera, vstřelil i Petr Nedvěd. Na straně vítězného družstva jednou nahrával Milan Hejduk.

Atlanta klopýtla proti Torontu

Atlanta Thrashers, kteří v předchozích sedmi zápasech jen jednou prohráli, dnes nestačili na Toronto Maple  Leafs, kterým podlehli 2:5. Jednu z branek Atlanty nicméně zaznamenal obránce Richard Šmehlík.

V minisouboji bratrů Tomáše a Františka Kaberleových pomyslně zvítězil torontský Tomáš, který si připsal tři asistence.

Čechmánka vyhnaly z branky tři rychlé góly

Patrik Eliáš
z New Jersey dvěmi nahrávkami pomohl k výhře nad trápícími se Philadelphia Flyers 5:1. Roman Čechmánek pustil v první třetině tři branky z jedenácti střel a musel být vystřídán. Flyers v posledních čtyřech zápasech vstřelili pouze dvě branky, tu dnešní zaznamenal nováček Eric Chouinard.

Pavel Brendl z Philadelphie odehrál v první třetině necelých sedm minut, než byl rozhodčími poslán do šaten, protože nebyl uveden na zápisovém listu k utkání. Zdali klub čeká nějaký postih, zatím nebylo rozhodnuto.

Čtvrteční výsledky:

New York Islanders - Montreal 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)
Branky: 44. Kvaša, 45. Peca (Hamrlík), 60. Parrish - 6. Sundström. Střely na branku: 31:23. Diváci: 15.256.

Washington - Pittsburgh 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Branky: 22. Gončar, 42. Miller (Jágr) - 13. Rozsíval (Straka, Hrdina). Střely na branku: 28:24. Diváci: 18.277.

Tampa Bay - Carolina 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Branky: 24., 34. a 59. St. Louis (na druhou Prospal) - 36. Heerema. Střely na branku: 31:25. Diváci: 13.541.

Columbus - Nashville 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky: 23. Wright, 44. Knutsen - 34. Johansson. Střely na branku: 19:34. Diváci: 17.256.

New Jersey - Philadelphia 5:1 (3:0, 0:0, 2:1)
Branky: 5. Niedermayer (Eliáš), 7. Rupp, 17. Daneyko, 41. Pandolfo (Eliáš), 49. Gomez - 59. Chouinard. Střely na branku: 30:23. Diváci: 17.104.

Atlanta - Toronto 2:5 (1:1, 0:1, 1:3)
Branky: 13. Šmehlík, 48. Vjačeslav Kozlov - 11. Domi (T. Kaberle), 24. Corson, 46. Antropov (T. Kaberle), 50. McCauley, 57. Sundin (T.Kaberle). Střely na branku: 27:32. Diváci: 13.093.

Detroit - Florida 2:2 po prodl. (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 14. Dacjuk, McCarthy - 20. Lilja, 48. Kozlov. Střely na branku: 35:37. Diváci: 20.058.

Boston - Chicago 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky: 36. Knuble - 9. a 47. Fleury, 28. Arnason. Střely na branku: 45:20. Diváci: 14.772.

New York Rangers - Colorado 3:4 v prodl. (0:1, 1:1, 2:1 - 0:1)
Branky: 40. Barnaby (Holík), 52. Nedvěd, 53. Holík - 29. a 56. Tanguay (u druhé Hejduk), 6. Forsberg, 63. De Vries. Střely na branku: 41:29. Diváci: 18.200.

St. Louis - Buffalo 2:1 po prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 48. Drake, 64. Tkachuk - 34. Dumont. Střely na branku: 32:17. Diváci: 19.266.

Vancouver - Edmonton 3:3 po prodl. (2:0, 1:2, 0:1 - 0:0)
Branky: 15. Linden, 20. H. Sedin, 35. Bertuzzi - 22. Brewer, 23. Ferguson, 46. Chimera. Střely na branku: 28:32. Diváci: 18.422.

Los Angeles - Ottawa 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky: 53. a 55. Pálffy, 24. Smolinski. Střely na branku: 24:18. Diváci: 16.518.

San Jose - Anaheim 3:4 (2:3, 0:1, 1:0)
Branky: 19. a 43. Nolan, 8. Marleau - 2. Oates (Sýkora), 9. Krog, 18. Sýkora, 23. Rucchin (Sýkora). Střely na branku: 35:22. Diváci: 17.127.

"Nesmíme myslet na to, že hrajeme proti týmům jako Colorado," říká v rozhovoru Petr Nedvěd.

Jaroslav Modrý z Los Angeles uniká Martinu Havlátovi z Ottawy

Manny Legace v brance Detroitu už nastačil zabránit puku v cestě do jeho branky, nad ním stojí Olli Jokinen z Floridy

Na pěsti došlo mezi bostonským obráncem Seanem Brownem (vlevo) a bekem Chicaga Jasonem Strudwickem

Česko-slovenský souboj v NHL: Martin Hamrlík z New York Islanders (vlevo) se snaží zastavit Mariana Hossu z Montrealu