Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Brankář se zranil na rudém koberci pro guvernérku

Manny Legace v akci | foto: Reuters

27 2008
Jak politika může ovlivnit sport? Třeba tak, že se hokejový brankář zraní na koberci nataženém pro americkou viceprezidentskou kandidátku. Stalo se před pátečním utkáním St. Louis s Los Angeles, jehož slavnostní buly vhazovala aljašská guvernérka Sarah Palinová, kandidující za republikány.

"Obětí" byl domácí gólman Manny Legace, jenž jako první z hráčů vstupoval na plochu a uklouzl na koberci nachystaném pro Palinovou.

"Šel jsem na led a člen ochranky říká: Pozor na koberec. Měl na něm nohu, tak jsem si říkal, že bude bezpečné na něj stoupnout," citovala Legaceho agentura PA SportTicker.

Jenže podle brankáře muž z pruhu tkaniny ustoupil. "Koberec ustřelil, moje noha pokračovala v pohybu, ale druhá zůstala na střídačce." Pětatřicetiletý brankář hned cítil, jak si natáhl tříslo, zranění jej zabolelo. "Ale věřil jsem, že to odezní."

Ostatním už byl koberec z cesty odstraněn. Legace odchytal první třetinu, dostal dva góly. "Zhoršovalo se to. Tým jsem nepodržel." A tak se po první části zápasu poroučel z ledu, tým ohlásil zranění dolní poloviny těla.

Legace nechytal ani v sobotu, přesto guvernérku, jež se ráda ukazuje jako "hokejová máma", neviní: "Začínám ji mít čím dál raději. Žádnou zášť necítím."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze