Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Brankáře Trvaje chce ruské Togliatti

19 2003
Ostrava , Togliatti - Zájem o české hráče v Rusku neochabuje. Nyní se v hledáčku manažerů z východu ocitl Vítkovický gólman Jiří Trvaj. Hráč by měl letošní sezonu dokončit v brance Lady Togliatti. Tento tým však není jediný, který devětadvacetiletého hokejistu chce, celkem přišly z Ruska tři nabídky.

I podle ruského tisku je však největším zájemcem o Trvajovy služby Togliatti. Klub, který je v současné době na krátkém soustředění v Česku, totiž před reprezentační přestávkou přišel o svou jedničku Jeana-Francoise Labbeho. Kanadský gólman se z rodinných důvodů rozhodl pro návrat domů.

"Jedna nabídka je opravdu velice seriózní a konkrétní," připustil bez bližších podrobností Trvajův agent Robert Spálenka. "Z naší strany by byl zájem, ale rozhodující slovo budou mít pochopitelně zástupci Vítkovic. Ti jsou teď na tahu," objasnil Spálenka.

Trvajova pozice v ostravské brance po zdravotních peripetiích značně znejistěla. Klub navíc výměnou za útočníka Romana Kaděru angažoval z Litvínova brankáře Marka Pince. Je pravděpodobné, že dva gólmany s nadstandardními podmínkami si Vítkovice vydržovat nebudou.

"O nabídce víme, ale zatím jsme se ještě nerozhodli. Taková věc potřebuje delší čas. Musíme to důkladně zvážit," řekl vítkovický generální manažer František Černík.

Několikanásobný český reprezentant Trvaj zřejmě už definitivně zažehnal zdravotní problémy s třísly, které ho na šest týdnů vyřadily z extraligového dění.

Od minulého týdne znovu naplno trénuje. "Je v plné zátěži a zatím nepociťuje žádné bolesti," dodal Spálenka.

Lada Togliatti se dostala do potíží, protože Labbe byl velkou oporou v jejím defenzivním pojetí hry. "Odletěl domů do zámoří s tím, že se vrátí před odjezdem mužstva na soustředění do České republiky. Jenže pak zjistili, že se odstěhoval kompletně, a nemají žádné páky, aby ho dostali zpátky," popsal potíže ruského týmu hráčský zástupce Jaroslav Zídek.

Vedení klubu okamžitě začalo shánět náhradu. V jeho hledáčku byli vedle Trvaje i Milan Hnilička, chytající na farmě Los Angeles, slávista Roman Málek a po přípravném utkání v Litvínově zaujal Rusy i Michal Mařík.Najdete na iDNES.czmobilní verze