Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Brankáři mají o výluce odlišné představy

18 2004
Praha - Bude v NHL výluka, nebo ne? Na tom se čeští hokejoví brankáři neshodnou. "Počítám s pauzou," tvrdí Roman Čechmánek, který se stal ve Vsetíně sportovním ředitelem. Naopak třeba Dominik Hašek má možná poslední šanci zachytat si v NHL a proto věří, že se její vedení s hráčskými odbory na nové smlouvě domluví.

Dominik Hašek ještě nemá angažmá, ale na nový ročník se chystá, jako by jeho konání bylo stoprocentně jisté. "Mám hlad po hokeji," říká.

Jenže Haškova chuť nemusí být zdaleka ukojena. Většina odborníků očekává výluku slavné zámořské soutěže. Pesimistické předpovědi hovoří až o dvouleté pauze nebo dokonce o tom, že NHL se z ran způsobených dlouhým přerušením už nevzpamatuje.

"Platíme pánům Bettmanovi a Goodenowowi šest milionů dolarů, za to by snad mohli na dohodě intenzivně pracovat," burcuje Hašek. "Věřím, že stávka nakonec nebude a NHL začne v řádném termínu."

Bob Goodenow je předsedou hráčské asociace NHLPA, která musí podepsat novou kolektivní smlouvu s majiteli klubů. Ty na vrcholných jednáních zastupuje právě Gary Bettman, komisionář NHL.

Hašek s hladkým scénářem jednání počítá dokonce natolik, že se po podepsání smlouvy s některým z mužstev chystá odstěhovat do zámoří s celou rodinou.

Zcela odlišný názor než Hašek mají ovšem jeho ostatní čeští kolegové z NHL. Milan Hnilička, někdejší gólman Atlanty a trojka Los Angeles, podepsal tříletou smlouvu s Libercem."Bylo by super, kdyby všichni krajané z NHL hráli extraligu," prohlásil nedávno.

S výlukou zřejmě počítá i Tomáš Vokoun, jenž by měl nastoupit za Znojmo. A nejpevněji je o krizi v NHL přesvědčen Roman Čechmánek, který se stal dokonce sportovním ředitelem Vsetína. "Liga v zámoří určitě nezačne, jsem o tom přesvědčen. Proto jsem svůj krok s nikým z vedení tamního klubu ani nekonzultoval." - rozhovor s Romanem Čechmánkem o nové funkci čtěte ZDE

Kdo bude mít k pravdě blíž?

Kde budou chytat v případě výluky:
Roman Čechmánek: Vsetín
Dominik Hašek: nikde (zřejmě pro něj jiná varianta než NHL neexistuje)
Milan Hnilička: Liberec (i pokud se NHL bude hrát)
Martin Prusek: Vítkovice?
Roman Turek: České Budějovice?
Tomáš Vokoun: pravděpodobně Znojmo.

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze