Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Bratislava vítala bronzové hokejisty

11 2003
Bratislava - Podruhé za sebou přivezli slovenští hokejisté medaile ze světového šampionátu. Po loňském zlatu získali ve Finsku bronz. Dobrá nálada jejich fanoušků při příletu do Bratislavy byla umocněna tím, že se hráčům právě v souboji o třetí místo poprvé v historii MS podařilo porazit výběr Česka. I po ostatních městech jezdí auta s vlajkami, řidiči troubí na každé křižovatce, fanoušci v reprezentačních dresech křičí v ulicích: "Slovensko, Slovensko!" Dále čtěte: Slováci slaví bronz, Češi jsou bez medaileReichel: Slováci měli víc srdceO návratu českých hokejistů čtěte ZDE

Hokejová výprava přiletěla krátce před půlnocí speciálem ministerstva vnitra na bratislavské letiště, kde je čekalo kolem tři a půl tisíce fanoušků.

Jako první vystoupil z letadla TU-154 kapitán slovenského týmu Miroslav Šatan, za ním s láhví šampaňského útočníci Žigmund Pálffy a Peter Bondra, brankáři Ján Lašák a Rastislav Staňa. Už na letištní ploše se na hokejisty vrhli lovci autogramů. Hráči kropili všechno kolem šampaňským.

"Jsem velice rád, že lidi přišli. Těší nás, že všechno dobře dopadlo. Tahle medaile má cenu zlata," řekl na letišti Slovenské televizi brankář Lašák.

Obránce Dušan Milo má ve sbírce zlato z loňska, dnes k němu přidal bronz. Medaile však na jeho krku chyběla.  "Mám ji pro jistotu v kapse," směje se a vytahuje cennou trofej z kalhot. "Je hezčí než ta loňská, z hlediska dezignu. Stříbro mi chybí, ale nevadí. Je to super. Lidé přišli, i když jsme pouze třetí," dodal Milo.

Hrdinou zápasu o třetí místo s Českou republikou byl Pavol Demitra. "Myslím, že kvůli tomuhle jsem přišel a stojí to za to. Nedá se to s ničím srovnat. Porazit Čechy a získat třetí místo je super, ten zápas jsme museli vyhrát," řekl Demitra.

Hráči, trenéři a realizační tým se hned po příletu v otevřeném autobuse přesunuli z letiště na zaplněné Náměstí SNP. Zde je vítaly tisíce fanoušků. Mnozí z nich již od 16. hodiny sledovali na velkoplošné projekci dnešní zápas v Helsinkách. Stejně jako loni se zde hráči s příznivci podělili o bronzovou
radost.

Slovenská hokejová reprezentace přijíždí na náměstí SNP v Bratislavě, kde 10. května před půlnocí slavila bronz z mistrovství světa v Helsinkách.

Slovenský hokejista Miroslav Šatan na náměstí SNP v Bratislavě se stovkami fanoušků oslavuje třetí místo na MS ve Finsku.

Slovenští hokejisté Dušan Milo (vlevo), Ján Lašák (vzadu s lahví) a Žigmund Pálffy na náměstí SNP v Bratislavě.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.cz



mobilní verze