Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Čím víc Staalů, tím líp, hlásí hokejoví bratři. A složili vlastní útok

STAAL, KAM SE PODÍVÁŠ. Dvojici útočníků Eric Staal, Jordan Staal nyní doplní v Carolině také jejich nejmladší bratr Jared. Společně nastoupí v utkání proti New Yorku Rangers. | foto: Profimedia.cz

25 2013
Hokejoví fanoušci se možná vůbec poprvé těší na televizní komentář více než na samotnou hru. Noční utkání Caroliny proti New Yorku Rangers totiž slibuje povedenou taškařici. Jen si to představte: "Staal přenechal puk Staalovi, ten přihrává na Staala, ale pozor, sráží ho další Staal!"

Zní to, jako by si hokejisté Caroliny naklonovali svého nejproduktivnějšího borce Erica Staala. Tak daleko ovšem v honbě za Stanley Cupem ještě nezašli. Zatím si pouze před závěrečnými dvěma zápasy základní části založili rodinný útok.

Slavnější bratry Erica a Jordana ve čtvrtečním utkání proti New Yorku Rangers doplní na pravém křídle dvaadvacetiletý Jared, který dosud působil na farmě v Charlotte. "Čím víc Staalů, tím líp," zaradoval se Eric, když se novinku dozvěděl.

Tři bratři v triku nastoupí do zápasu NHL opět po 28 letech. A dokonce v jedné formaci. Naposledy takový kousek předvedla slovenská rodina Šťastných. Anton, Peter and Marián spolu naskakovali za Quebec Nordiques v roce 1985.

Bratři Staalové po zápase: Eric z Caroliny (vlevo) gratuluje Jordanovi z
Marc Staal po bolestivém zásahu pukem do tváře

VELCÍ BRÁCHOVÉ. Osmadvacetiletý Eric Staal působí v Carolině nejdéle a na fotografii gratuluje Jordanovi, jenž v tu dobu ještě hrál za Pittsburgh. Na druhém snímku je šestadvacetiletý Marc, jenž zápas proti bratrům zřejmě nestihne kvůli zranění oka.

Staalové se nyní zapíší do dějin jako celkově čtvrtí v pořadí. "Jsem z toho nadšený," přidal se Jordan a ocenil úspěch mladšího sourozence: "Tvrdě pracoval a teď dostal dobrou šanci. Snad se mu zápas povede a užije si ho."

Rodinná sešlost přesto mohla být ještě větší. V dresu New York Rangers totiž obvykle nastupuje obránce Marc Staal, druhý nejstarší ze čtyř synů rodičů s holandskými kořeny. Mohl tak padnout další hokejový milník, čtyři bratři se v jednom duelu NHL střetli za celou historii pouze jedinkrát.

Jordan Staal (číslo 11) slaví gól se spoluhráči z Caroliny.
POSILA. Dvaadvacetiletý Jared Staal se připojil k bratrům v hlavním týmu

MALÍ BRÁCHOVÉ. Pětadvacetiletý útočník Jordan Staal už nebude v NHL nejmladším z rodiny. Do prvního týmu se prodral také o tři roky mladší Jared (vpravo).

Marc však stále po zásahu pukem léčí poraněné oko a na zápas nejspíš ještě nebude připravený. Eric proto bratra popichuje alespoň na dálku: "Možná se oblékne na aspoň na rozbruslení a obkrouží s námi kolečko, až budeme na ledě."

To by určitě potěšilo jejich rodiče Henryho a Lindu, kteří budou přímo v hledišti sledovat velký rodinný svátek. Elitní formací Caroliny utvoří kapitán týmu Eric, jeho zástupce Jordan a mladý Jared na křídle. Staalovi ovládnou led.

"Asi si nikdy nemysleli, že všichni čtyři kluci, kteří běhali po domě jako šílenci, budou jednou profesionální sportovci a nastoupí společně na ledě," usmívá se Eric. "Je to výjimečný okamžik, o tom není pochyb."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze