Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Brendl a Vlasák září. Růžičkovi se do reprezentace ale nehodí

Tomáš Vlasák (na snímku) a Pavel Brendl střílí góly, na reprezentaci to však nestačí | foto: Michal ŠulaMF DNES

8 2008
Pavel Brendl a Tomáš Vlasák. Co mají tihle dva hokejisté společného? Jeden je nejlepším střelcem Kontinentální ligy, druhý zase nejproduktivnějším hráčem české extraligy, ale v nominaci na moskevský Channel One Cup na ně místo nezbylo. Trenér národního týmu Vladimír Růžička dal přednost jiným.

"Je hezké, že Tomáš Vlasák vede kanadské bodování, ale já hokejisty vybírám podle jiných kritérií. Kdybych se řídil podle produktivity, byli by v nominaci úplně jiní hráči," reagoval Růžička.

Podobnými slovy komentoval i opomenutí Brendla, jenž v podprůměrném Novgorodu střelecky zastínil takové hvězdy, jako je Jágr, Morozov, Zaripov či Marek. V neděli vstřelil svůj dvaadvacátý gól, kterým rozhodl o vítězství na ledě Novokuzněcku.

"Do reprezentace se vejde jenom dvaadvacet hráčů. Komentovat každého zvlášť nemá smysl, takhle bychom se mohli bavit o spoustě hráčů," namítá reprezentační kouč.

Růžička už před minulým turnajem Karjala naznačil, jaká kritéria jsou pro něj při výběru nominace nejdůležitější. "Musím hráči na sto procent věřit. A pak také musí být tým vyvážený, věkově rozvrstvený a nesmí v něm chybět bojovníci."

Jak se zdá, Brendl s Vlasákem do těchto parametrů nezapadají. "V mužstvu máme jiné hráče, kteří se starají o góly. Třeba Marka nebo Hlinku," poznamenává Růžičkův asistent Josef Jandač, který má na starosti sledování krajánků.

"Brendla jsem v Rusku viděl, produktivitu má, ale jeho mezihra je mizerná. Nevím, jestli by to stačilo na mezinárodní scénu. A Vlasák? Ten většinu bodů získává v přesilovkové formaci se Strakou. Jenže ten už reprezentovat nechce," připomíná Jandač.

"Nebrat tyhle dva hráče byla jasná volba, jednoznačně jsme se na tom shodli všichni tři i s dalším asistentem Ondrou Weissmannem."

Jestli šlo o správný krok, se ukáže už brzy. Turnaj Channel One Cup začíná 18. prosince, kdy se Česko střetne se Švédskem. "Chci vyhrát každý zápas a vidět hráče, kteří mají reálnou šanci dostat se na mistrovství světa," vyhlásil Růžička.Najdete na iDNES.czmobilní verze