Pavel Brendl ve skrumáži před brankou

Pavel Brendl ve skrumáži před brankou - Pavel Brendl v zápase KHL ve skrumáži před brankou. | foto: Profimedia.cz

Brendl se blýskl hattrickem a je nejlepším střelcem KHL

• 0
Český útočník Pavel Brendl byl hlavní hvězdou pátečních zápasů Kontinentální hokejové ligy, když hattrickem rozhodl o vítězství Torpeda Nižnij Novgorod nad Nižněkamskem 4:1.

U čtvrté branky svého týmu si připsal asistenci.

Díky třem zásahům se Brendl dotáhl na nejlepšího střelce soutěže Danise Zaripova z Kazaně, oba mají na kontě 25 gólů.

Obránce Tomáš Klouček vstřelil ve druhé minutě prodloužení vítěznou branku Barysu Astana, díky níž vyhrál kazašský tým na ledě Viťazu Čechov 3:2. Mezi střelce se zapsal i Pavel Rosa, jenž zaznamenal gól a přihrávku při vítězství Omsku 7:3 na ledě Dinama Minsk.

Tři sekundy před sirénou přišel Magnitogorsk o vítězství v normální hrací době na ledě Petrohradu, za který vyrovnal Andrej Zjuzin. Metallurg nakonec vyhrál 3:2 v samostatných nájezdech a ztrácí na lídra Tarasovovy divize jen bod.

Výsledky:
Novokuzněck - Chabarovsk 1:2, Novosibirsk - Togliatti 1:2, Atlant Mytišči - Ufa 2:5, Nižnij Novgorod - Nižněkamsk 4:1 (Brendl 3+1), Viťaz Čechov - Barys Astana 2:3 v prodl. (za hosty Klouček 1+0), Čerepovec - Jaroslavl 4:3 (za domácí Straka 0+1), Dinamo Minsk - Omsk 3:7 (za hosty Rosa 1+1), MVD Balašicha - Čeljabinsk 4:2, Petrohrad - Magnitogorsk 2:3 po sam. nájezdech.

Německo

Český hokejista Kamil Piroš asistoval u obou branek Kolína nad Rýnem v utkání 33. kola německé ligy, na vítězství proti Iserlohnu to ale bylo málo.

Hosté dokázali ve třetí třetině vyrovnat na 2:2, bod navíc si domácí zajistili 22 sekund před koncem prodloužení.

Výsledky - 33. kolo:
Augsburg - Norimberk 4:3, Düsseldorf - Duisburg 5:0, Hamburk - Eisbären Berlín 6:1, Hannover - Krefeld 5:0, Iserlohn - Kolín nad Rýnem 3:2 v prodl. (za hosty Piroš 0+2), Mannheim - Kassel 4:1, Wolfsburg - Frankfurt 5:1.

Švédsko

Čeští reprezentanti Jan Hlaváč a Jaroslav Hlinka se jedním gólem podíleli na vítězství Linköpingu 5:3 nad Brynäs v utkání 34. kola švédské ligy.

Díky tomu mají svěřenci kouče Slavomíra Lenera stále stejně bodů jako vedoucí Lulea, která je první díky lepšímu skóre.

Výsledky - 34. kolo:
Djurgaarden - Rögle 3:1, Frölunda - Färjestad 3:2 v prodl., HV 71 - Södertälje 3:2, Linköping - Brynäs 5:3 (za domácí Hlaváč a Hlinka oba 1+0), Lulea - MODO Hockey 4:2 (za domácí Chabada 1+0), Skelleftea - Timra 1:3.