Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Brněnská Kometa má další tři posily

1 2008
Brno - Na hráče ověnčeného pěti extraligovými tituly se mohou těšit fanoušci hokejové Komety Brno. Z trojice posil nejvíce vyniká jméno pětatřicetiletého Jiřího Zelenky. Někdejšího hráče pražské Sparty doprovodí do Brna ještě spoluhráč, obránce Tomáš Protivný, a pak také Juraj Liška, který už byl v Kometě na zkoušku.

Celý transfer v poslední den přestupového kalendáře doplnil ještě odchod Tomáše Fojtíka do Šumperka. Kromě Lišky půjde jen o hostování do konce sezony. "Je to hlavně rozšíření kádru. Máme deset obránců a chtěli jsme pět kompletních útoků, což teď máme," uvedl šéf klubu Libor Zábranský.

Ještě ve středu vedení dotáhlo přestup havířovského Davida Mikšana a splnilo přání trenéra Vladimíra Kýhose, který chtěl mít širší kádr do play-off. Aby v případě zranění nemusel hrát jen na tři pětky.

Otázkou zůstává, jestli nově příchozí budou skutečné posily. "Kluků přišlo dost. Uvidíme, jak se předvedou. Je tu ještě Vondráček, takže jsme zase o kus dál, ale je to alchymie. Stoprocentně nebudeme spokojení nikdy," nechtěl se pouštět do velkých hodnocení nových hráčů Zábranský.

A už vůbec nechtěl spekulovat, jak to může se současným kádrem dopadnout v play-off." Uvidíme, jak ho začneme, z jakého místa do něj půjdeme. Stát se může cokoli," nenervuje se. Zpětný pohled sezonou už totiž přinesl dost optimismu i pesimismu.

Zelenka se těší

Ale fanoušci bývají zpravidla optimisté. A jméno Zelenka určitě slibuje zajímavou podívanou. Vždyť jde o hráče, který vyhrál se Spartou ještě poslední federální titul v roce 1993 a ten pátý loni. Sedmkrát v kariéře se dostal přes hranici dvaceti branek za sezonu a je nejlepším střelcem pražského klubu v dlouholeté historii.

Letošní sezonu však na střídačce Sparty spíš proseděl. "Někdo mi tam přestal věřit a odepsali mě. Přitom ještě nejsem tak starý a jsem rád, že si mě ještě Libor vytáhl," tvrdí Zelenka, který letos pouze jednou u gólu asistoval. Ale nikde není psáno, že se v něm při dostatečném prostoru na ledě znovu neprobudí duch kanonýra.

První liga pro něj bude zcela novou zkušeností. "Zatím jsem ji vůbec nesledoval, ale asi začnu," usmál se. Ale na soupisku Komety se dívat nemusí. "Je tam můj velký kamarád Luboš Rob," těší se. Ten však bude muset dořešit svůj dopinkový případ. Analýza jeho B vzorku totiž zatím není známá.

Zelenka už nastoupí pravděpodobně v sobotu. Hned v bitvě o první místo proti Olomouci. "To není špatný začátek," uculí se. "Prostě začíná něco nového, všecko je jednou poprvé a já se na to těším."

A jelikož se na trénincích Sparty potkával s Romanem Vondráčkem, dobře ví i o kotli, který v Rondu vytváří fanoušci. "Jo, říkal, že atmosféra je tu parádní," přitakal.Najdete na iDNES.czmobilní verze