Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Brněnský hokejový tým zanechal v Jihlavě silný dojem

Momentka z utkání Jihlava - Kometa Brno | foto: Anna Vavríková, MF DNES

13 2008
Jihlavská Dukla patří k nejlepším týmům první hokejové ligy, přesto její útočník Daniel Hodek po sobotním zápase omluvně vyprávěl novinářům: "Kometa je prostě lepší a zkušenější, neměli jsme na ni." Tak silný dojem zanechali Brňané na soupeři, kterého na jeho ledě pokořili 4:2. Díky tomu je Kometa opět v první lize nejlepší.

A podle Jihlavanů nejen pozicí v tabulce. "Tak kvalitní soupeř tu ještě nebyl," pravil uznale Hodek. "Dnes se tu představil zatím nejlepší tým," konstatoval i trenér Dukly Karel Dvořák.

Čím si Kometa takové komplimenty vysloužila? Prvotřídním výkonem, který jasně naznačil, kam mají letos Brňané namířeno. V Jihlavě to totiž dlouho vypadalo, jako by se střetly týmy z odlišných soutěží.

Hosté měli od začátku hru pevně v moci. "Utkání hodnotím rozhodně dobře. V první půlce jsme předvedli výborný výkon," pochvaloval si brněnský trenér Vladimír Kýhos.

První půlku zápasu zmínil proto, že po ní už nebylo o co hrát. Kometa roztrhala všechny jihlavské šance do 32. minuty, v níž Petr Haluza v oslabení zvýšil na 4:0.

A byl to reálný obraz dění na ledě. Převahu Komety nejlépe dokumentovala nádherná akce Milana Kostourka, při níž si položil gólmana, objel branku a pohodlně vstřelil druhý brněnský gól.

Těch mohlo být i víc než čtyři, jenže Kometa za rozhodnutého stavu viditelně zvolnila a nechala domácí snížit. "Byl tam laxní přístup hráčů. Dovolovali si věci, které by si dovolovat neměli, a zbytečně jsme po nich ztráceli puky," postěžoval si Kýhos.

"Nakonec jsme ale zápas dohráli v klidu a rozhodně musím poděkovat týmu, že to zvládl." Kometa navíc neoslnila Jihlavu jen svým hokejem, ale také fanoušky.

Těch z Brna dorazilo téměř dva tisíce a vytvořili svému týmu skvostné prostředí. "I naše mladé kluky by to mělo vyburcovat, protože něco takového ještě nepoznali a dlouho nepoznají. Zažijí to až zase na Kometě," poznamenal jihlavský Hodek, který sám dřív nosil brněnský dres.

. Tak snadné jsme to nečekali, vyprávěl Sedlák

Za zády mu burácely skoro dvě tisícovky brněnských fanoušků a na tváři útočníka Přemysla Sedláka hrál spokojený úsměv. Měl k němu důvod, jeho Kometa právě po suverénním výkonu vyrabovala Jihlavu 4:2.

"Tak snadné jsme to nečekali. Ale od začátku se to pro nás dobře vyvíjelo," pochvaloval si Sedlák.


Přitom Jihlava patří k nejlepším prvoligovým týmům...

Věděli jsme, že jsou nahoře, a čekali jsme hodně těžký zápas. Ale až na pár chyb na konci druhé třetiny to bylo z naší strany super.


Připravovali jste se proti Dukle na něco zvlášť?

Hlavně jsme chtěli hrát svoji hru a nepřizpůsobovat se jim. Chtěli jsme hrát, co umíme, protože mančaft jsme určitě lepší. I tak nám to může soupeř znepříjemnit, ale teď se nám podařilo hrát to, co máme. A povedlo se nám to docela dobře.


Takže čekáte pochvalu?
Říká se, že po špatném výkonu se nadává a po dobrém se nechválí. Máme před sebou další zápasy a půjdeme dál.


Máte za sebou tři zápasy venku, teď vás čekají čtyři za sebou doma. Těšíte se?
Zaplaťpánbůh budeme hrát doma, před plným zimákem a naším publikem. Ale úžasné je i to, co předváděli naši diváci tady. Je to nádhera a náš šestý hráč.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze