Brněnský obránce Mikel: Totálně jsme to pos....

Kometa Brno, zklamaní hokejisté | foto: Otto Ballon Mierny, MAFRA

23 2008
Tři domácí zápasy za sebou zvládla Kometa s přehledem a impozantním skóre 18:2. V tom čtvrtém ale tvrdě narazila. Brněnští hokejisté se včera na svém ledě museli sklonit před podceňovanou Kadaní, která v prodloužení dobyla senzační výhru 6:5.

"Byla to katastrofa. Nemůžu pochválit jediného hráče," poznamenal trenér Vladimír Kýhos. "Totálně jsme to pos...," ulevil si obránce Jan Mikel.

Najít příčinu brněnského kolapsu není složité. Včera naprosto selhala obrana, která připomínala otevřená vrata. A kadaňským útočníkům nedělalo žádný problém do nich vejít.

"Nevím, čím to bylo, ale byla to hrůza. Udělali jsme plno chyb, Sašovi (Hylákovi - pozn. red.) jsme vůbec nepomohli a nechali ho v tom vykoupat," zoufal si Mikel.

Za posledních osm zápasů dostala Kometa pouhých osm gólů. Včera jich ale od outsidera na domácím ledě inkasovala hned šest. "Tolik chyb jsme snad neudělali za celou sezonu. Nedovedu si to vysvětlit," kroutil hlavou Kýhos.

Jeho tým sice vedl 1:0, ale pak musel neustále dotahovat. "Po první třetině si řekneme, co máme udělat, a oni za minutu dají gól a hned na to jedou sami na bránu," divil se trenér.

Když se pak Brňanům povedlo dotáhnout skóre, zpravidla vzápětí inkasovali. "To byla vždycky rána pod pás, bylo to ubíjející," povzdechl si Mikel.

Kometa měla i kopec smůly, dva góly si dala sama, naopak své šance zahazovala. To ale její selhání neomlouvá.

"Na každý mančaft přijde hloupá porážka. My se z ní musíme oklepat a poučit," podotkl obránce. Sbírat se ze včerejší ostudy budou Brňané v sobotu na ledě vedoucího Ústí nad Labem, kde už budou trenéři zřejmě moct využít i třiatřicetiletého obránce Aleše Křetínského, který včera s Kometou podepsal tříletou smlouvu.