Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Brněnští hokejisté se scházejí

14 2001
Brno - Oba brněnské hokejové kluby už si na svazu podaly přihlášku do první ligy a jeden z nich od pondělka i trénuje - osmnáct převážně mladých hráčů se hlásilo na úvodním srazu Ytongu Brno. Kometa má zahájit svůj první trénink dnes dopoledne, také ona má na seznamu kolem patnácti jmen. Přestože brněnský magistrát se před rokem netajil úmysly podporovat od letošního léta už jen jeden z obou týmů, věc se prý má vyřešit až o prázdninách. Oba celky zatím vedle podoby hráčského kádru řeší složení trenérské dvojice. Ytong zahájil pod vedením koučů Pirochty a Kočího, oslovil však dva muže s nabídkou na místo hlavního trenéra.

"Pan Vodák z Uherského Hradiště mezi nimi není," vyloučil předseda oddílu Lubomír Strnad. Jasno má být do deseti dnů. Loňský trenér Petr Rutar pokračovat nebude. Na srazu Ytongu nebyli vloni hostující hráči, například Šesták, Vak, Kelner nebo Demel. Talentovaný Sklenář má odejít na zkoušků do extraligového Zlína.

"Kádr bude v kompetenci nového trenéra," upřesnil manažer Jaroslav Medlík.  Už nyní však klub jedná o spolupráci se slovenským Zvolenem, který by měl zájem na hráčských dohodách. "Nejsou tam jenom Slováci, ale i čeští chlapci," vyvrátil Strnad, že by spolupráce skončila hostováním několika hokejistů.

Zároveň se ovšem vedou rozhovory, které by mohly vést k závažnějším rozhodutím: Ytong uvažuje o spolupráci s druholigovou Břeclaví. V přípravné fázi obě strany konzultují možnosti, jak si vyjít vstříc.

"My už bychom nechtěli opakovat loňské živoření na konci tabulky," pověděl předseda Strnad. Ale o stěhování do Břeclavi, kde by na první ligu chodilo přes dva tisíce lidí, mluvit nechce. "Nám by vadilo, že bychom museli z Brna, protože jsme brněnský oddíl," dodal.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze