Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Brněnští hokejisté slaví 55 let od prvního utkání, obléknou historické dresy

Kometa Brno - Chomutov | foto: MF DNES

23 2008
Málokterý hokejový klub se může honosit takovou historií jako brněnská Kometa. A příští středu v hale Rondo vzpomínky na její slavné časy ožijí. Právě 29. října totiž uplyne přesně 55 let od historicky prvního utkání brněnského klubu a jeho vedení na domácí zápas s Olomoucí připravilo důstojnou oslavu.

"Pozvali jsme všechny žijící legendy brněnského hokeje, většina z nich dorazí," sdělil majitel Komety Libor Zábranský, který se zjevně nechal inspirovat NHL, jejíž přístup k dějinám je vzorem pro všechny.

Fandové Komety se tak mohou těšit i na v Česku málo vídaný zážitek: brněnský tým nastoupí do zápasu v historických dresech, v nichž hrávala Rudá Hvězda v letech 1953 až 1955.

"Jedná se o tmavější variantu dresů v černošedé barvě," popisuje technický manažer Komety Aleš Dosoudil.
"Při jejich tvorbě nám pomohly dobové fotografie i pamětníci."

Retrodresy, v nichž před půl stoletím váleli Bubník, Danda a spol., si budou moct pořídit i fanoušci. "Dokonce si budou moct vybrat, jestli si je koupí se jmenovkou současného hráče, některé legendy nebo svou vlastní," informuje Dosoudil. Cena historických dresů bude stejná jako u současných replik, tedy 1 190 korun.

Kromě toho se zaplněné tribuny Ronda budou moct poklonit i slavným postavám brněnských hokejových dějin. Ocenění od vedení Komety převezmou takové legendy jako Vlastimil Bubník, Rudolf Potsch, Jaromír Meixner, František Mašláň, Vladimír Nadrchal, Josef Černý, Richard Farda, Jaroslav Jiřík, František Ševčík či Oldřich Machač. Fanklub Komety navíc na utkání předvede obří choreografii.

Slavná historie Komety tak bude uctěna tak, jak si zaslouží. Tedy velkolepě.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze